Na vánočním jarmarku budou vratné kelímky a hrnky

DSC09724.JPG Město Uherské Hradiště na letošním adventním trhu a při všech předvánočních akcích na Masarykově náměstí poprvé zavádí vratný systém kelímků a hrnků. Ten bude spuštěn již od slavnostního rozsvěcení vánočního stromu, tedy od 29. 11. 2019 a bude fungovat po celou dobu jarmarku, ve všech prodejních stáncích, kde se budou prodávat nápoje.

Na vratné plastové kelímky bude záloha 50 korun a na vratné keramické hrnky bude záloha 100 korun.

kelímky.jpg

„V zavedení vratného systému kelímků a hrnků vidíme především přínos ekologický, tedy snížení množství jednorázového plastového odpadu. Sekundárně ale věříme, že i zákazníci ocení  zvýšení úrovně konzumace, kdy díky pevnému tvaru bude samotná manipulace s nápoji komfortnější a v případě horkých nápojů i bezpečnější,“ okomentoval novinku místostarosta Ivo Frolec.

Na hrníčcích i kelímcích je vyobrazení Ježíška jako tradičního symbolu českých Vánoc.