Nesvítí veřejné osvětlení? Stačí načíst kód a poslat zprávu!

IMG_20190206_094109.jpg Novinkou je v Uherském Hradišti komfortní a rychlá možnost nahlášení závady na veřejném osvětlení. A nemusíte nikam chodit ani telefonovat. Závadu nahlásíte přímo z místa, kde světlo nefunguje. Na všechny sloupy (ale i rozvodné skříně apod.) byly nainstalovány štítky s ID číslem a QR kódem.

Nyní si můžete vybrat, která varianta hlášení vám nejlépe vyhovuje: buď závadu nahlásíte přes internetovou aplikaci Zlepši své město, kterou najdete na www.mesto-uh.cz, nebo můžete napsat e-mail na adresu verejne.osvetleni@mesto-uh_cz, další možnost je nahlásit závadu přes QR kód na štítku. Při všech třech hlášeních je však nutné nahlásit ID číslo pro přesnou lokaci poškozeného veřejného osvětlení.

Největší komfort nabízí načtení QR kódu mobilním telefonem.  Ihned po načtení se totiž automaticky vygeneruje mail s předvyplněnou adresou. V předmětu mailu bude již vyplněné číslo světelného bodu. Do těla mailu jen upřesníte závadu (nesvítí, bliká, mechanické poškození) a odešlete. Zpráva bude odeslána na adresu verejne.osvetleni@mesto-uh_cz.

Město Uherské Hradiště do budoucna zvažuje rozšiřování QR kódů i na jiný majetek, jako jsou např. herní prvky na dětských hřištích.

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Bc. Zdeněk Maňásek

T: 572 525 385
M: 721 654 467
E: Zdenek.Manasek@mesto-uh_cz