Nová informace pro řidiče o obsazenosti parkovišť

IMG_20180727_082007.jpg Drobnou, ale pro řidiče užitečnou úpravou prošla parkoviště se závorovým systémem u nádraží ČD a v ulici Na Stavidle. V minulosti se na radnici často obraceli lidé s tím, že závorový systém na záchytných parkovištích po obvodu centra města není funkční. Přestože na parkovištích byla některá volná parkovací místa, řidičům bylo signalizováno, že je parkoviště obsazeno. Nyní informace doplnil světelný nápis „REZIDENT“, který uvádí na pravou míru, proč jsou na parkovišti některá místa volná i přes to, že svítí nápis „OBSAZENO“. Mají je předplacena rezidenti.

Trpělivější řidiči stáli a čekali, než se vjezd uvolní, protože při signalizaci obsazeného parkoviště terminál nevydá lístek a neotevře závoru. Jejich trpělivost se však vytrácela v době, kdy kolem nich projelo jiné vozidlo, které bylo i na „obsazené“ parkoviště vpuštěno.  Nejedná se o žádnou chybu systému, či o parkování „prominentů“.  Systém zpoplatněného parkování umožňuje i na záchytná parkoviště zakoupení předplatných karet, které se vyplatí těm řidičům, kteří do města přijíždějí pravidelně. Na základě počtu vydaných předplatných karet pak systém rezervuje určité procento volných parkovacích míst, na které je možné s předplacenou kartou zaparkovat i v případě, že na vjezdu je signalizováno obsazené parkoviště.

Aby řidiči dostali přímo na parkovišti tuto informaci, byly displeje signalizující obsazenost doplněny o displej s nápisem „REZIDENT“. Řidič, který hodlá využít záchytné parkoviště se závorovým systémem tak před vjezdem dostává informaci, zda je parkoviště volné či obsazené. Pokud v režimu OBSAZENO svítí zeleně druhý nápis „REZIDENT“, mohou parkoviště až do úplného naplnění kapacity využívat ještě držitelé předplatných karet.

Na zmíněná záchytná parkoviště se závorovým systémem v Uherském Hradiště lze zakoupit předplacenou parkovací kartu. Kartu na záchytné parkoviště lze zakoupit čtvrtletní (1 000 Kč) či celoroční (4 000 Kč). Všechny ceny jsou uvedeny v ceníku za stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích v Uh. Hradišti, který je zveřejněn na webu města: www.mesto-uh.cz pod záložkou Zpoplatněné parkování.

-JP-

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Bc. Dušan Pavlíček

T: 572 525 552
M: 606 351 178
E: Dusan.Pavlicek@mesto-uh_cz