Nová sportovní aréna na sídlišti Východ je hotová, můžete ji vyzkoušet

Uherské Hradiště aréna hřiště Sadová (37).jpg Město Uherské Hradiště právě dokončilo obnovu hřiště na ulici Sadová v Mařaticích. Moderní multifunkční hřiště ve tvaru arény obsahuje dvě fotbalové branky s ochrannými panely, zabudovanými basketbalovými koši a výškově nastavitelnou sítí uprostřed herní plochy. Nový prostor o rozměrech 12x24 metrů, obehnaný mantinely, přinese možnosti sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých.

Povrch hřiště je tvořen z lité bezpečnostní pryže, která je vyrobena z prvotřídního polymeru. Pryž je certifikovaná pro použití na dětských hřištích a je zdravotně nezávadná. Vhodnými sporty, které zde lze provozovat, jsou basketbal, volejbal, fotbal, florbal a tenis

Vzhledem k povrchu plochy doporučujeme také vhodnou obuv: když je sucho je vhodná jakákoliv hladká podrážka (sálové boty, tenisky, tenis, basket, běžecká obuv), při vlhku se doporučuje obuv s hrubší podrážkou, popř. turfy. Nevhodným obutím sportujících jsou naopak kopačky nebo jakákoliv obuv s hroty (např. tretry).

"Věříme, že inovativní víceúčelové hřiště z oceli a HDPE panelů bude stimulovat děti při objevování sportovních činností a navazování společenských kontaktů. Samozřejmě, že se zde mohou sportovně realizovat i dospívající nebo dopělí.  Jde o místo pro fyzické aktivity, které stimuluje k aktivnímu a zdravému životnímu stylu," konstatoval starosta města Stanislav Blaha.

Moderní sportovní "aréna" ve vnitrobloku na Sadové ulici na sídlišti Východ si vyžádala náklady 1,5 milionu korun.

hřiště Mařatice.jpg

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz