Nové předplatné v krajské regionální dopravě

Zetka.jpg Pro cestování po celém Zlínském kraji si mohou cestující koupit novou předplatnou jízdenku platnou od 1. července 2022. V nabídce je předplatné na 30 nebo na 7 dní, nahrává se na čipovou kartu s názvem Zetka.

Podle Zlínského kraje si cestující mohou pořizovat předplatné jízdenky na zóny, kterými se pravidelně pohybují cestou třeba do práce nebo do školy.

Na území zakoupených zón se pak předplatitelé mohou neomezeně pohybovat autobusem i vlakem. Kraj je rozdělený do zón, z nichž každá má stanovenou cenu – výsledná cena předplatné jízdenky je pak součtem zakoupených zón. Uherské Hradiště, Staré Město a Kunovice jsou zahrnuty do zóny s číslem 500.

Pro cestování všemi meziměstskými linkami v souměstí si cestující mohou zakoupit časové jízdné, a to buď na 7 dní, nebo na 30 dní. Cena jízdenek pro jednotlivou jízdu se však bude odvíjet podle počtu ujetých kilometrů.

„V souměstí Staré Město – Uherské Hradiště – Kunovic by ceny časového jízdného v meziměstských linkách měly být kolem 170 korun na 7 dní a 360 korun na 30 dní,“ upřesnil místostarosta města Uherské Hradiště Jaroslav Zatloukal.

Předplatné jízdenky jsou vázané na krajskou čipovou kartu s názvem Zetka. Tu si lze pořídit za 130 korun. 

I po zavedení předplatného jízdného zůstává samozřejmě možnost cestovat v krajské dopravě na jednotlivé jízdenky.

Veškeré informace k předplatnému jízdnému na linkách IDZK najdou cestující na webu www.idzk.cz, v informačních kancelářích dopravců a na vlakových nádražích.

Město Uherské Hradiště ve spolupráci se Zlínským krajem do budoucna připravuje systém, ve kterém bude kartu Zetka možné časem používat i v autobusech MHD.

„V Uherském Hradišti, respektive v celém souměstí, tvoří příměstská doprava významnou část cestování veřejnosti a občané, kteří příměstské autobusy využívají pravidelně, mohou na předplatné jízdence oproti jednotlivému jízdnému poměrně výrazně ušetřit. Co se týká předplatné karty, již nyní intenzivně jednáme o jejím budoucím využití také v rámci MHD Uherské Hradiště, doufám, že se to podaří,“ přál si místostarosta Jaroslav Zatloukal. 

Jak cestovat: IDZK-zony_manual-jak_cestovat_OK.pdf, soubor typu pdf, (43,28 kB)

Mapa zón: idzk_mapa_zon_2022-04_web_mala.png, soubor typu png, (1,17 MB)

Úvodní foto: IDZK

-JP-