O ruční úklid města je nouze, pomůže společnost Naděje

20170428_085204.jpg Úklid města je nekonečným příběhem, u kterého se nikdy nedá říci, že je práce definitivně hotová. Také proto je cílem města zvýšit podíl ručního úklidu veřejných ploch, který má zejména při určité pravidelnosti provádění nemalý význam na celkovou čistotu veřejného prostoru.

Od roku 2017 spolupracuje město v oblasti úklidu s obecně prospěšnou společností Naděje, otrokovická o.p.s.. Nyní se smlouva na ruční úklid některých částí města opět o rok prodlouží.

Naděje, otrokovická o.p.s. zde zaměstnává 4 pracovníky s lehkým mentálním postižením, kteří dle harmonogramu zajišťují ruční sběr odpadků na chodnících a komunikacích, úklid travnatých ploch, dětských hřišť a kontejnerových stání.

"Tyto pracovníky využíváme hlavně na úklid veřejných prostranství na sídlištích Mojmír, Štěpnice či Pod svahy, v  parku Bastion, ale také pro část prostoru Kunovského lesa nebo areál bývalých kasáren či Smetanovy sady a další místa," upřesnil místostarosta Čestmír Bouda. "Při současném prudkém úbytku pracovníků veřejně prospěšných prací jsou pracovníci z Naděje vítanou pomocí. Současně město pomáhá začleňovat tyto osoby s lehkým mentálním postižením do společnosti a podílí se na jejich veřejné prospěšnosti," doplnil.

Harmonogram úklidu:

uklid.png

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz