Občanům města je zpřístupněn nový geografický informační systém (GIS)

Občané města mohou od ledna 2018 využívat nový GIS, který bude fungovat i na mobilních zařízeních. Hlavní novinkou je zpřístupnění pozemků města a tematické pohledy na parcely v mapové aplikaci Katastrální mapa.

Uživatelé si tak mohou prohlédnout např. městský mobiliář (lavičky, koše), veřejné osvětlení, odpadové hospodářství, přehled komunikací města, dětská hřiště apod. V mapě lze nyní i kreslit a tím je možné vytvořit vlastní úseky, plochy i poznámky a následně je komukoli přeposlat. Systém umožňuje také sledovat aktuální polohu daného uživatele.

Geografický informační systém (GIS) je počítačový systém, který umožňuje ukládat, spravovat a analyzovat prostorová data. Na městském úřadě je využíván od roku 2004; v roce 2017 byl započat proces migrace, kdy jsou všechny mapy překlápěny do nejmodernějšího designu. Celkově je tedy nyní práce s katastrální mapou pro uživatele efektivnější.

Největší výhodou nového řešení je především rychlost, větší přehlednost dat, lepší možnosti tisku. Systém dále umožňuje přístup uživatelů odkudkoliv, kde je internetové připojení. Nabízí responzivní design, což znamená, že je přizpůsoben mobilním zařízením“, upřesnil informace radní města František Elfmark.

masarykovo_mob.png

Vstupní stránka: www.mesto-uh.cz/gis

Jakýkoli dotaz ohledně GIS můžete zasílat na e-mail: martin.hudec@mesto-uh_cz

Kontakty na odpovědnou osobu