Aktuální informace

Strategie spolupráce veřejné správy s nestátními neziskovými organizacemi na léta 2021-2030

Zlínský kraj provozuje portál pro neziskové organizace Zlínský kraj provozuje portál pro neziskové organizace Neziskovky Zlínský kraj - Portál pro neziskové organizace Zlínského kraje (kr-zlinsky.cz) , který slouží ke spolupráci a především informovanosti, jak pro neziskové organizace, tak informovanosti občanů o práci v neziskovém sektoru.

Senioři v krajích

V rámci projektu Senioři v krajích vzniklo deset dílů vzdělávacích a tematických videoklipů.

Linky pomoci

Telefonické krizové linky pomoci - celostátní a krajské.

SOS přístroje a aplikace

Jedná se o přístroje a aplikace do domácnosti pro osaměle žijící seniory.

Komunikace pro neslyšící

Infolinka městského úřadu bude nově také pro osoby se sluchovým postižením.

Přeprava

Možnosti přepravy seniorů v Uherském Hradišti

Monitoring bytu a pohybu osob

Monitorování bytu pomocí senzorů pohybu

Asistenční služby

Možnost se připojit na různé asistenční služby pro seniory žijící o samotě.

Užitečné odkazy

Tipy na odkazy pro osoby závislé na pomoci druhých

Přehled služeb a zařízení pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Katalog sociálních a navazujících služeb v regionu Uherskohradišťska

Seniorská obálka

Seniorská obálka bezmála tři roky pomáhá nejen seniorům v situacích ohrožení zdraví nebo života v jejich domácím prostředí.

Senior Pasy

Senior Pasy je název projektu, určeného obyvatelům ČR, kteří dovršili věk 55 let. Jedná se o systém slev poskytovaný držitelům karet Senior Pas. Slevy jsou celoroční a lze je uplatnit na místech označených logem Senior Pas. Úplný seznam poskytovatelů slev naleznete na adrese www.seniorpasy.cz.