Linky pomoci

Telefonické krizové linky pomoci - celostátní a krajské

SOS přístroje a aplikace

Jedná se o přístroje do domácnosti pro osaměle žijící seniory

Komunikace pro neslyšící

Zde najdete odkaz na webové stránky, kde nabízejí službu zdarma

Přeprava

Možnosti přepravy seniorů v Uherském Hradišti

Monitoring bytu a pohybu osob

Monitorování bytu pomocí senzorů pohybu

Asistenční služby

Možnost se připojit na různé asistenční služby pro seniory žijící o samotě.

Užitečné odkazy

Tipy na odkazy pro osoby závislé na pomoci druhých

Přehled služeb a zařízení pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Katalog sociálních a navazujících služeb v regionu Uherskohradišťska

Seniorská obálka

Seniorská obálka je tiskopis, jehož účelem je pomoci při řešení případné krizové situace, v tísni nebo ohrožení života. Obsahuje kartu, ve které jsou veškeré důležité informace, například osobní údaje, přehled onemocnění a medikace či kontaktní údaje na blízké osoby. Měla by být umístěna na viditelném místě v domácnosti. Záchranáři se tak bez zbytečného prodlení dozvědí, koho ošetřují a jaký je jeho zdravotní stav. Kartu si můžete vyplnit a vytisknout podle pravidel – odkazy jsou uvedeny níže. V případě zájmu Vám mohou s vyplněním pomoci zaměstnanci odboru sociálních služeb Městského úřadu Uherské Hradiště, 3. patro na ulici Protzkarova 33.

Senior Pasy

Senior Pasy je název projektu, určeného obyvatelům ČR, kteří dovršili věk 55 let. Jedná se o systém slev poskytovaný držitelům karet Senior Pas. Slevy jsou celoroční a lze je uplatnit na místech označených logem Senior Pas. Úplný seznam poskytovatelů slev naleznete na adrese www.seniorpasy.cz.