Okolí pomníku obětí komunismu je konečně důstojné

IMG_20190708_150256.jpg Pamatujete, jak nevzhledně a zanedbaně působilo ještě nedávno místo kolem pomníku obětí komunismu na Palackého náměstí? Nyní je všechno jinak, pietní místo obklopují nové záhony s trvalkami a nové stromy.

Samotný pomník obklopovala ještě v zimě jen temná skupina přerostlých tisů, která často sloužila spíše jako místo pro odhazování odpadků nebo dokonce jako nouzové veřejné záchody. Dlouhodobě neuspokojivé okolí pomníku se v minulých dnech proměnilo v upravené a příjemné místo, odpovídající vzhledem svému pietnímu významu. K tomu bylo nutné odstranit přestárlé tisy a vysadit nové stromy. Přibyl také trvalkový záhon.

Po stranách pomníku proto pokvetou 2 sakury, v záhonu se ukáží sasanky, denivky, šalvěje, hvězdnice a další kvetoucí trvalky doplněné o okrasné trávy a cibuloviny. Cena úprav okolí památníku byla 137 tisíc korun.

"Místo, vzdálené jen pár metrů od bývalé věznice, kde si připomínáme památku obětí komunismu, musí být funkční také esteticky, určitě si zaslouží být na očích veřejnosti," sdělil starosta města Stanislav Blaha.   

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz