Parnerství s našimi spřátelenými městy je jednoznačně přínosem

Milí spoluobčané,

o prvním červnovém víkendu jsme se v Uherském Hradišti setkali s oficiálními delegacemi z partnerských měst Mayenu, Skalice, Krosna i Sárváru.

Naposledy jsme se všichni společně viděli v loňském roce při oslavě 100. výročí založení Československa. Letos slavíme 25 let partnerství s neměckým Mayenem a 10 let se slovenskou Skalicí a polským Krosnem.

Za sebe mohu říci, že partnerství našich měst vnímám jako něco mnohem víc, než je spolupráce a výměna zkušeností reprezentací měst. Běžná komunikace a vzájemné návštěvy našich měst už byly dávno překonány.

Za léta partnerství se zahraničními městy došlo k navázání mnohých družebních propojení počínaje uměleckými soubory, studenty, sportovci, přes mateřské školy, dětské domovy, až po vinaře, hasiče, městskou policii či farnosti.

Moc si toho vážím a přeji si, aby partnerství s našimi spřátelenými městy trvalo dále a aby bylo k užitku a ku prospěchu všech, kdo o ně mají zájem.