Partnerská města

Bridgwater - Velká Británie

První smlouva o partnerství podepsána v roce 1992. Aktualizovaná dohoda o spolupráci byla podepsána 12. září 2009 v Uherském Hradišti. Bridgwater je administrativním centrem distriktu Sedgemoor a hlavní průmyslové centrum. V současnosti zde žije asi 41 000 obyvatel. Je to starobylé město, první písemné zmínky jsou datovány k roku 800. Rozkládá se na obou březích řeky Parrett, byl významným přístavem a obchodním centrem a udržuje velkou průmyslovou základnu. Byl rodištěm admirála Roberta Blakea.

 

Krosno - Polsko

Dohoda o spolupráci byla podepsána 12. září 2009 v Uherském Hradišti a 30. srpna 2009 v Krosnu. Město Krosno leží na řece Wisloka, na jihovýchodě Polska v Podkarpatském vojvodství. V současnosti čítá asi 48 tisíc obyvatel, leží v dostupné vzdálenosti letiště. V mnohém se podobá Uherskému Hradišti, je to středověké královské město, dynamicky se rozvíjející.

 

Mayen - Německo

Dohoda o spolupráci byla podepsána 1994. Mayen je historické město ležící v okrese Mayen-Koblenz, ve spolkové zemi Rheinland-Pfalz. V současnosti má asi 20 000 obyvatel. Rozkládá se na březích říčky Nette, je tvořeno jádrem města, čtyřmi městskými částmi (Alzheim, Hausen, Kürrenberg a Nitztal) a řadou malých osad a kolonií.

 

Sárvár - Maďarsko

Dohoda o spolupráci byla podepsána 8. září 2012 v Uherském Hradišti. Sárvár je hlavním městem župy Vas a po sídelním městě Szombathely je druhým nejdůležitějším městem župy. V současnosti v něm žije necelých 16 tisíc obyvatel. Má starobylý hrad, moderní termální lázně otevřené v r. 2002 a žije folklorem. Termální lázně byly oceněny první cenou maďarské wellness asociace a stejnou cenou v kategorii léčebné wellness v roce 2005. S župou Vas má podepsanou smlouvu o partnerství Zlínský kraj.

 

Skalica - Slovensko

Dohoda o spolupráci byla podepsána 16. května 2009 ve Skalici. Okresní město s 15 tisíci obyvateli se nachází v severozápadním cípu Slovenska, na úpatí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, v povodí řeky Moravy a na hranicích s Českou republikou. Patří k nejstarším slovenským městům. Od roku 2005 zde sídlí Středoevropská vysoká škola v Skalici.