Partnerství oslavili hudbou

DSC00112.JPG 25. výročí partnerství a spolupráce si o prvním červnovém víkendu připomněla města Uherské Hradiště a německý Mayen slavnostním koncertem v kostele Sv. Františka Xaverského.

Uherské Hradiště zároveň oslavilo první dekádu partnerství s městy Krosno a Skalica. Delegace z Německa, Polska a Slovenska doplnili ještě hosté z Maďarska, tedy z města Sávár, se kterým město váže nejmladší spolupráce – 7 let.

Koncert sboru Svatopluk, Děkanátního pěveckého sboru Mayen - Mendig a Slováckého komorního orchestru byl také připomínkou výročí 120 let od narození dirigenta, národního umělce Zdeňka Chalabaly. V roce 1924 v našem městě založil Slováckou filharmonii, na kterou navazuje i dnešní Slovácký komorní orchestr pod uměleckým vedením Jiřího Pospíchala.   

Město Uherské Hradiště má v zahraničí celkem 5 partnerských měst, se kterými byly podepsány smlouvy o partnerství (Bridgwater, Mayen, Krosno, Skalica a Sárvár). Za léta partnerství se zahraničními městy došlo k navázání mnohých družebních propojení počínaje uměleckými soubory, studenty, sportovci, přes mateřské školy, dětské domovy, až po vinaře, hasiče, městskou policii či farnosti.

DSC00182.JPG

Foto: na slavnostním večeru partnerských měst se setkali také zakladatelé partnerství Uherského Hradiště a Mayenu - bývalý primátor města Mayen Günter Laux (vlevo) a bývalý starosta Uherského Hradiště Ladislav Šupka (druhý zprava). Na snímku je doplňují starosta Stanislav Blaha a současný primátor Mayenu Wolfgang Treis    

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz