Pestré barvy květin rozzáří příští jaro Sokolovskou

cibuloviny.jpg Doslova nadšení vyvolala v letošním roce úprava záhonu podél autobusového nádraží na Velehradské třídě, kde byla vyseta pestrá směs letniček a trvalek. Proto se město Uherské Hradiště pustilo do dalšího rozšiřování květinové výzdoby.Tentokrát se jedná o cibuloviny, jejichž výsadba ozdobí travnaté plochy podél ulice Sokolovské.

Stejnou technologií mechanizované výsadby byly v roce 2015 vysázeny pásy narcisů, jejichž květy žlutě rozzáří město vždy v předjaří, tedy v době, kdy se okolní zeleň teprve probouzí.

Podobně by tomu mělo být i u letošní nové výsadby cibulovin, ale v tomto případě se jedná o pestrobarevnou směs nízkých tulipánů a krokusů. V předjaří příštího roku bychom se tedy měli dočkat rozkvetlého koberce v délce 120 metrů,  který lemuje chodník podél ulice Sokolovské.

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku
Masarykovo nám. 19