Pozvánky

 

Plamínek Betlémského světla roznesou skauti a skautky v sobotu 18. prosince

Betlemske Svetlo 2020 03.JPG V Uherském Hradišti budou Betlémské světlo tradičně rozdávat skauti a skautky ze střediska Psohlavci, a to právě v sobotu 18. prosince od 9.30 do 13.00 na Masarykově náměstí pod vánočním stromečkem. Posléze bude Betlémské světlo k dispozici až do 23. prosince v Mojí vinotéce ve Vodní ulici či v Městském informačním centru v jejich otevírací době.

 

Vzpomínkový akt u příležitosti vzniku Československé republiky

IMG_20201027_145608.jpg Vážení občané, srdečně vás zveme na oslavy vzniku Československé republiky, které se uskuteční dne 27. října 2021.

 

10 000 kroků – cesta ke zdraví

Depositphotos_7466659_xl-2015.jpg Uherské Hradiště se znovu připojuje k národní výzvě 10 000 kroků. Podzimní výzva začne 1. října. Registrace probíhá na webových stránkách www.desettisickroku.cz.

 

Slovácké hody s právem v Míkovicích

DSC01307.JPG Srdečně vás zveme na Slovácké hody s právem, které se uskuteční o víkendu 17. - 20. září 2021 v Míkovicích.

 

Památky pro všechny - Dny evropského dědictví startují letos v Uherském Hradišti

IMG_20210201_145433.jpg Dny evropského dědictví se konají každý rok v září, v České republice v letošním roce ve dnech 10. až 19. září. Letos odstartují v Uherském Hradišti, kde se v pátek 10. září uskuteční národní zahájení této celostátní akce.

 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

sv.jpg Zveme vás na osmnácté pokračování největší lidové oslavy vína a folkloru na Uherskohradišťsku. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek připravují pořadatelé v Uherském Hradišti na sobotu 11. a neděli 12. září 2021.

 

Kulaté stoly na téma modernizace teplárny v Mařaticích

Teplárna 2.jpg V úterý 31. srpna a ve středu 1. září, vždy od 17 hodin, se budou v malém sále Klubu kultury konat veřejné diskuze o modernizaci teplárny v Mařaticích.

 

Výstava Olympijské okamžiky je od tohoto týdne ke zhlédnutí na Palackého náměstí

CTK-olymp-image-web-DEF2-Zátopci.jpg Srdečně Vás zveme na fotografickou výstavu ČTK Olympijské okamžiky, která bude mít vernisáž v neděli 8. srpna od 17 hodin na Palackého náměstí.

 

Záznam závěrečné konference projektu Hradiště chytře

1_extracted_hradiste_chytre_1.jpg Ve čtvrtek 10. června 2021 proběhla online závěrečná konference projektu Hradiště chytře. Ti z Vás, kteří neměli možnost se účastnit, mohou nyní zhlédnout její záznam.

 

Pozvánka k druhému veřejnému projednání strategických dokumentů Hradiště chytře

uh-chytre.jpg Dovolujeme si připomenout, že ve čtvrtek 13.5.2021 od 16:00 hodin proběhne druhý online youtube přenos veřejných prezentací a projednání strategických dokumentů.

 

Ukliďme svět! Ukliďme Česko! Ukliďme si v Uherském Hradišti!

4150846_uklidme.jpg I letos plánuje Informační centrum pro mládež vyrazit do boje s nepořádkem! Cílem je uklidit nepořádek v našem okolí a nelegálně vzniklé černé skládky.

 

1. vánoční online koncert Základní umělecké školy Uherské Hradiště

logo uh.jpg Základní umělecká škola Uherské Hradiště vás srdečně zve na svůj 1. vánoční online koncert, který bude vysílán na Facebooku v úterý 15. prosince 2020 v 18 hodin.

 

Vánoční jarmark v Uherském Hradišti začne v sobotu 12. prosince

IMG_0617.JPG Tradiční vánoční jarmark v Uherském Hradišti na Masarykově náměstí se letos uskuteční od 12. do 22. prosince. Zároveň budou otevřeny také celodřevěné stánky, které lemují plochu náměstí. Oproti jiným letům bude ale prodej na jarmarku i ve stáncích omezen podle aktuálně platných hygienických a bezpečnostních opatření.

 

Bruslení od adventu až do Velikonoc, tentokrát na Východě

IMG_7048.JPG I kdyby nemrzlo, budou si děti i dospělí moci zasportovat na bruslích pod širým nebem. Umělé kluziště v Uherském Hradišti bude letos k dispozici na sídlišti Východ a vstup na něj nebude zpoplatněn.

 

ZRUŠENO: Oslavy vzniku Československé republiky

IMG_3433.JPG Vážení občané, oslavy vzniku Československé republiky dne 28. října 2020 jsou zrušeny.

 

Ukliďme svět, ukliďme Česko!

logo-akce-big.png Vážení občané, v sobotu 3. října v Uherském Hradišti proběhne dobrovolnická úklidová akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko, která si klade za cíl uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. V letošním roce bude cílem areál bývalých kasáren. Veškeré úklidové pomůcky i drobné občerstvení budou zajištěny.