Při premiéře Fidlovačky otestovalo divadlo zbrusu nové ozvučení

_5MM1197_resize.jpg Ve Slováckém divadle se v létě uskutečnila rozsáhlá rekonstrukce audiovizuální technologie. Na diváky čeká mnohem lepší zvuk v celém sále, specifické nároky byly při obnově zvukové techniky kladeny také na poslech herců a personálu divadla. Akce si vyžádala náklady 7,3 milionu korun, které poskytlo město Uherské Hradiště ze svého rozpočtu. Ostrého provozu nového ozvučení se diváci dočkali při premiéře hry Fidlovačka v sobotu 15. září.

Celý provozní soubor AV technologie se skládá s ozvučení, dorozumívacího systému a projekce.

Divadelním ozvučením se rozumí komplexní problematika, pokrytí úrovní a zajištění frekvenčně vyrovnaného akustického pole pro všechny poslechové plochy pro diváky.

Hlavní ozvučení hlediště nyní tvoří sada 9 reproboxů, která je zavěšena před portálovou stěnou po obou stranách hlediště, vykrývací ozvučení je pak umístěno pod stropem balkonu. Ozvučení samotného jeviště zabezpečují reproboxy a dvoupásmové pasivní reprosoustavy. Kromě ozvučovacích sestav reproboxů jsou prostory hlediště a jeviště vybaveny ruchovými mikrofony pro snímání a záznam celkového zvukového obrazu. Jádrem nově situované odbavovací režie je digitální mixážní konzole. Novou technikou bylo vybaveno také stanoviště inspicienta. Plošné ozvučení pak pokrývá prostory budovy, foyer a šatny herců.

„Rekonstrukce zvukové techniky je velkým přínosem pro komfort diváků i pro samotný umělecký soubor, technicky se pak jedná o vysoký standard odpovídající dnešním požadavkům,“ sdělil starosta města Stanislav Blaha.

_5MM1235_resize.jpg

-JP-

foto: Marek Malůšek

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz