Přijďte na slavnostní sázení Stromu svobody!

Strom svobody zasadí dne 25. října žáci MESIT střední školy, o.p.s., spolu se členy místní komise Mařatice. Akce se uskuteční v 15.00 hodin na ulici 1. máje v blízkosti sídliště Východ, nedaleko autobusové zastávky.

Žáci MESIT střední školy, o.p.s., se již několikátým rokem zúčastní projektu „72 hodin“.  Jedná se o tři dny dobrovolnických aktivit, které probíhají každoročně v říjnu. Můžete pomáhat přírodě a můžete pomáhat druhým lidem. Co je cílem tohoto projektu? Tak například to, že stačí málo, abychom dokázali mnoho!

Zapojit se může kdokoliv, nejen žáci škol, ale také zaměstnanci různých institucí, členové spolků či neziskových organizací, zájemci z řad veřejnosti, rodiče s dětmi i jednotlivci.

V letošním roce je možné v rámci akce „72 hodin“ také vysadit Strom svobody. Je připraveno 60 stromů, které můžeme společně zasadit, poté je také nutné o tyto stromy pečovat. Jedná se o sazenice lípy ve věku 7 let, obvod kmínku je až 14 cm, výška je asi 3,5 metru. Stromy svobody byly vysazovány již v letech 1918–1919, byly jich vysazeny tisíce, symbolizují vznik Československé republiky. Tyto stromy byly ověšeny stuhami, praporky, zpívala se hymna a ke kořenům se ukládaly pamětní listy. Takové stromy se sázely i později. Vždy, když si lidé chtěli připomenout význam svobody a demokracie.

Na sázení Stromu svobody dne 25. října 2018 v 15.00 hodin srdečnou zvou členové komise Mařatice spolu s žáky MESIT střední školy, o.p.s.

strom_mesit.jpg

Kontakty na odpovědnou osobu