První letošní občánek města se narodil 2. ledna

1.JPG Zatímco první letošní novorozené miminko narozené v Uherskohradišťské nemocnici, malá Karolínka z Halenkovic, si pospíšilo a na svět přišlo hned na Nový rok 4 hodiny po půlnoci, první občánek města Uherské Hradiště roku 2022, malý Alois, na sebe nechal čekat až do dopoledních hodin 2. ledna.

První dítě s trvalým pobytem v Uherském Hradišti narozené v tomto roce v místní porodnici se jmenuje Alois Vlachynský. Miminko se narodilo rodičům Štěpánce a Petrovi v 11.38 hodin, po narození měřilo 51 centimetrů a vážilo 3680 gramů. Doma se na maličkého brášku už moc těší o něco starší chlapeček Antonín.

„Celé rodině, ale zejména malému Lojzíkovi, přeji hodně zdraví, štěstí a radosti v životě a moc se těším, až se s ním a s rodiči setkáme také na radnici při slavnostním obřadu vítání prvního letošního občánka města,“ nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha, který přišel miminku a mamince pogratulovat do porodnice.

3.JPG

Prvního občánka města čeká nejen přivítání na radnici, ale také dar 15 tisíc korun. Ostatní narozené děti s trvalým bydlištěm v Uherském Hradišti od města dostávají také finanční dar, a to 5 tisíc korun.  Rodiče, kteří mají zájem o poskytnutí finančního daru pro narozené dítě, případně o vítání občánků, musejí do 12 měsíců od narození dítěte doručit žádost, kterou lze získat na městském úřadu, nebo na webu města.

V roce 2021 se v Uherskohradišťské nemocnici narodilo celkem 1 648 dětí při 1 642 porodech (6x dvojčátka), z toho 836 chlapečků a 812 holčiček.

-JP-