Prvního občánka města v roce 2019 slavnostně přivítali na radnici

IMG_1116.JPG Malou Leontýnku Chrástkovou, která byla letos prvním narozeným miminkem s trvalým pobytem v Uherském Hradišti, přivítal mezi občany města starosta Stanislav Blaha v pátek 22. března.

Příchod prvního občánka města Uherského Hradiště bývá v prvních hodinách a dnech roku očekáván s napětím. Na toho letošního – malou Leontýnku Chrástkovou, si město počkalo až do druhého dne roku 2019. Leontýnka se narodila ve středu 2. ledna 2019 v 10:40 hodin. Miminko při porodu vážilo 3140 gramů a měřilo 47 centimetrů. Děvčátko se narodilo jeden den po termínu porodu a je prvním dítětem Elišky a Tomáše Chrástkových.

Podobně jako každý rok, přijal rodiče s prvním miminkem roku starosta města v obřadní síni radnice. Rodina dostává od města Uherské Hradiště pamětní list, dar 10 tisíc korun a drobé dárky pro miminko.   

"Je skutečně moc hezké, pozitivní a také symbolické, že prvního občánka našeho města v tomto roce vítáme ve dnech příchodu astronomického jara. Venku už brzo všechno rozkvete, ovšem Vaše životy rozkvetly hned na začátku tohoto roku – ve středu 2. ledna, kdy se vám narodila tato krásná holčička Leontýnka. Dovolte, abych celé vaší rodině popřál hodně zdraví, pohody a radosti. A Leontýnce, aby úspěšně vykročila do života, který na ni teprve čeká," pronesl k rodičům s miminkem starosta Stanislav Blaha.

Připojujeme se ke gratulaci a Leontýnce a celé rodině přejeme hlavně pevné zdraví a mnoho štěstí ve společném životě.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz