Město chystá regeneraci veřejné zeleně v kruhových objezdech

IMG_0042.JPG V letošním roce bychom se měli dočkat nových výsadeb trvalkových záhonů uvnitř kruhových objezdů na ulicích Sokolovská, Verbířská a Stojanova. Stávající výsadby už dosluhují, čemuž se vzhledem k datu jejich výsadby v roce 2013 ani nemůžeme divit. Ačkoliv hovoříme o „trvalkách“, životnost těchto rostlin se obecně pohybuje od 3 do 10 let v závislosti na zvoleném druhu, podmínkách stanoviště, povětrnostních podmínkách a péči o výsadby.

Květinové záhony na všech třech uvedených kruhových objezdech projdou celkovou regenerací, ale každý z nich bude mít trochu jiný charakter. Práce na obnově výsadby by měly začít v měsíci květnu. 

Záhon uvnitř kruhového objezdu na Sokolovské bude laděn do šedých bílých a modrých tónů v kontrastu se žlutou barevností. Vzhledem k podmínkám budou použity druhy snášející sucho a plné slunce. Celá plocha záhonu bude pokryta (mulčována) štěrkem. Kromě trvalek a cibulovin bude nově v tomto záhonu využito i dřevin, konkrétně sloupovitých jalovců, které spolu se zvolenými květinami pomohou navodit "středomořskou" atmosféru celé výsadby.


Sokolovská.jpg


Záhon v kruhovém objezdu na ulici Verbířské je navržen s ohledem na moderní okolní výstavbu s výraznější barevností. Laděn bude do červených a růžových tónů v kontrastu se světle modrou barvou. Do středu záhonu bude umístěn zajímavý kultivar dřezovce a také tento záhon bude zamulčován štěrkem.


Verbířská.jpg


Poslední záhon, na kruhovém objezdu na ulici Stojanově, bude laděn střízlivě do zelené a bílé. Také v tomto záhonu se kromě trvalek dočkáme i nových dřevin. Stávající okrasná třešeň zde zůstane a bude doplněna několika keři nízkých bíle kvetoucích hortenzií. Okolí výsadeb bude mulčováno kůrou a okraj záhonu pokryje štěrk.


Stojanova.jpg


Věříme, že kruhové objezdy v novém kabátě na několik dalších let oživí veřejný prostor a potěší nejen obyvatele našeho města, ale i návštěvníky, kteří budou kolem Uherským Hradištěm projíždět.

Foto: ilustrační

Ing. Lenka Procházková (odbor SMM)

-JP- 

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Lenka Procházková

T: 572 525 850
M: 739 488 616
E: Lenka.Prochazkova@mesto-uh_cz