Revitalizace dětského hřiště u nákupního centra Štěpnice

Hřiště Štěpnice vizualizace.jpg Dětské hřiště u nákupního centra ve Štěpnicích projde komplexní obnovou. Nové, moderní a bezpečné herní prvky nahradí ty staré a nevyhovující. Obnova hřiště za více než 2 miliony korun začne v průběhu listopadu a hotová by měla být nejpozději do konce března 2023. Pokud to však dovolí počasí, bude snaha dokončit hřiště ještě letos.

Na hřišti budou nejprve odstraněny veškeré nevyhovující herní prvky a budou instalovány nové prvky pro děti všech věkových kategorií. Z důvodu bezpečnosti bude hřiště nově odděleno od parkovací plochy plůtkem. Vybavení hřiště je zvoleno tak, aby bylo nejenom moderní a atraktivní, ale hlavně odolné a bezpečné. Dopadovou plochu bude tvořit kačírek a zatravňovací rohože.

Hřišti bude dominovat multifunkční herní věž s tunelem, k dispozici ale bude také portálová houpačka s tvrdým plastovým hnízdem a standardními sedáky, točící tyče nebo rotující kolotoč pro dva. Malé děti jistě potěší 3 houpadla - modrá a červená „splašená slepice“ na pružině a požární vůz. Počítá se ale také s vahadlovou houpačkou s pružinami či kolotočem s vrchním madlem, ke gymnastickým prvkům bude určena dvojhrazda. Pískoviště z 12 dřevěných hranolů doplní také oblíbený pískový bagr.

Komplexní obměna hřiště s dřevěnými herními prvky je pokračováním vloni započatého záměru města postupně vyměnit na hřištích veškeré staré prvky, které již nesplňují technické normy pro veřejné použití.

vizalizace hřiště Štěpnice.jpg

Hřiště Štěpnice vizualizace.jpg

Takto by hřiště mělo vypadat po obnově

„K hřišti ve Štěpnicích jsme od občanů obdrželi žádosti ohledně náhrady herních prvků opakovaně,“ potvrdil starosta města Stanislav Blaha. Od loňského roku radnice obnovila nebo opravila celou řadu již nevyhovujících hřišť napříč městem a bude v tom dále pokračovat. „Jen není možné udělat všechno najednou. Na území města se nacházejí desítky dětských hřišť a sportovišť, zahrnutých do koncepce obnovy, kterou nutně musíme dělat systematicky a postupně,“ vysvětlil starosta.

Hřiště se v budoucnu s nejvyšší pravděpodobností posune na jiné místo, dle plánu revitalizace prostoru před nákupním střediskem.

„Proto budeme herní prvky instalovat formou povrchového kotvení chemickými šrouby, aby případný přesun nenarušil herní prvek. Při případném přesunu, který by samozřejmě prováděla odborná firma, budou zachovány také všechny záruční lhůty herních prvků,“ doplnil místostarosta města Čestmír Bouda.

Obnova hřiště bude stát 2,2 milionu korun, z čehož 650 tisíc korun bude tvořit finanční příspěvek od společnosti MANAG development, a.s., půlmilionovou částkou se na obnově bude podílet Místní komise Štěpnice.

-JP-