Rozhovory se starostou města

Koupě budovy po Komerční bance

kb.jpg Budovu ve Svatováclavské ulici č. p. 450, ve které sídlila Komerční banka, koupí město Uherské Hradiště. Do téměř stoleté, památkově chráněné budovy, chce město v budoucnu přestěhovat některá pracoviště městského úřadu. Za architektonicky hodnotný objekt s okolním pozemkem zaplatí radnice 35 milionů korun. V souvislosti s odkupem budovy jsme položili několik otázek starostovi města Stanislavu Blahovi.

 

Záměry na snížení prašnosti z teplárny potvrdí nové memorandum

ctz.jpg Zastupitelé města Uherské Hradiště schválili v pondělí 16. prosince 2019 memorandum o spolupráci mezi městem a společností MVV Energie CZ a.s., společníky teplárenské společnosti CTZ a.s. Společným cílem je zamezení prašnosti skládky uhlí v okolí uhelné teplárny v části města Mařatice, snížení emisí z teplárny a spolupráce při řešení odpadového hospodářství v Uherském Hradišti. V souvislosti s memorandem zodpověděl několik otázek starosta města Stanislav Blaha.

 

Stanislav Blaha obhájil funkci starosty města

Profilový obrázek  - starosta.jpg Město povede v příštích čtyřech letech Stanislav Blaha, kterého navrhla do funkce starosty města koalice ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP 09. Jaké budou priority pro nastávající volební období? Nejen na tuto otázku najdete odpovědi v rozhovoru se starostou města.

 

K vlakovému nádraží autobusem

autobus.jpg Nádraží ČD v Uherském Hradišti není v současné době obslouženo MHD, jedná se o jeden z nejpalčivějších nedostatků současného stavu MHD. V případě, že cestující vlakem mají potřebu přestoupit na městský či příměstský autobus, jsou aktuálně nuceni přejít pěšky až na autobusové nádraží. Kdy se to změní, jsme se zeptali starosty města Stanislava Blahy.

 

Bývalá věznice

Bývalá věznice Starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha se vyjadřuje k otázkám spojeným s tematikou bývalé věznice v Uherském Hradišti.

 

Park Rochus

Rochus Starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha se vyjadřuje k otázkám s tematikou Parku Rochus.