Rozvolnění od 17. května 2021

rzjhhheee.jpeg Další rozvolnění protiepidemických opatření přichází v pondělí 17. května. Otevřou se zahrádky restaurací i posilovny, venku mohou být kulturní akce až pro 700 lidí.

Školy:

Od 17. května 2021 skončí v celé ČR rotační výuka pro žáky prvního stupně základních škol.

Ve Zlínském kraji bude rotační výuka pokračovat v případě druhých stupňů základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií. 

Testování žáků - Ve Zlínském kraji zůstává dvakrát týdně testování v případě žáků druhého stupně základní školy, žáků nižšího stupně šestiletého nebo osmiletého gymnázia a prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře.

Mimořádné-opatření-omezení-provozu-škol-a-školských-zařízení-s-účinností-od-17.-5.-2021-1.pdf, soubor typu pdf, (244,45 kB)

Restaurace – zahrádky:

Restaurace mohou za dodržení nastavených pravidel otevřít zahrádky, a to v čase od 6:00 do 21:59. Lidé budou moci využít toalet ve vnitřních prostorách provozovny.

Zákazník bude oprávněn vstoupit na zahrádku restaurace jen v případě, že je schopen doložit, že byl očkovaný nebo že prodělal covid-19 nebo že byl otestován podle ministerstvem stanovených pravidel. Oprávnění ke vstupu bude muset zákazník doložit při případné kontrole hygieniky nebo policisty.

Mezi hosty musí být odstup alespoň 1,5 metru, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu. U jednoho stolu mohou sedět nejvýše čtyři zákazníci, výjimkou jsou osoby ze společné domácnosti.

Povolena bude už i konzumace jídel a pití na tržnicích.

Kulturní akce:

Mohou se konat venkovní akce až pro 700 sedících diváků (maximálně však 50 procent kapacity hlediště) za splnění dalších podmínek. Podmínkou bude negativní test na koronavirus, odstup nejméně 14 dnů od očkování nebo nejvýše 90 dnů od prodělání nemoci covid-19.

Diváci musejí být s výjimkou osob ze společné domácnosti usazeni tak, že mezi nimi bude vždy nejméně jedno neobsazené sedadlo. Po celou dobu musí mít nasazený respirátor.

Zvyšuje se i kapacita v případě zoo či botanických zahrad. Zoologické či botanické zahrady budou moci naplnit kapacitu na 50 procent. Dosud to bylo 20 procent.

Vnitřní sportoviště, posilovny: 

Povolený bude provoz fitness center, posiloven a dalších vnitřních sportovišť za speciálního režimu.

Platí limit jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních vnitřní plochy, ve skupině budou smět být maximálně dva lidé a nejvýše 10 lidí na sportovišti. Lidé se budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání koronaviru. Návštěvníci nebudou moci používat šatny a sprchy. 

Mimořádné-opatření-–-omezení-obchodu-a-služeb-s-účinností-od-17.-5.-2021-1 (1).pdf, soubor typu pdf, (282,23 kB)

Veškerá aktuální opatření jsou přehledně dostupná zde: COVID PORTÁL

Mnisterstvo zdravotnictví ČR: MIMOŘÁDNÁ A OCHRANNÁ OPATŘENÍ

foto: ilustr. 

Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště