Rozvolnění od pondělí 31. května 2021

kjhdgfvvv.jpeg Vláda České republiky rozvolňuje další opatření proti koronaviru. Od pondělí 31. května se otevřou i vnitřní prostory restaurací, bazény a wellness, herny a kasina a nebo také kluby či diskotéky. Všude však budou ještě platit určité podmínky, za kterých je možné zařízení využívat.

Od pondělí 31. května budou moci lidé opět navštěvovat restaurace, bazény, sauny či kasina, pokud splní podmínku testování, očkování či prodělané nemoci a pokud provozovatelé zajistí nařízená protiepidemická opatření. Změnu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví schválila vláda na mimořádné schůzi v pátek 28. května 2021.

Od pondělí tedy budou moci restaurace, bary, hudební kluby, bazény, bowlingové herny či kasina otevřít i veřejnosti dosud nepřístupné vnitřní prostory.

Zákazníci či hosté budou smět vstoupit jen tehdy, pokud podstoupili očkování, testování či prodělali nemoc ve stanovených termínech. Do restaurací budou moci i na základě provedeného tzv. antigenního samotestu, a to jak v zaměstnání či ve škole, tak i přímo na místě při vstupu do provozovny. Podmínky jsou obdobné jako u dosud otevřených zahrádek, tedy například bez možnosti provozování živé hudby a tance.

Stravovací zařízení musí dodržet stanovené počty osob u stolů a rozestupy mezi nimi, u bazénů, sportovišť a kasin bude platit omezení maximálně jedna osoba na 15 metrů čtverečních a důraz na dodržování dvoumetrových rozestupů mezi lidmi, ve wellnes zařízeních pak bude možné zaplnit jen 30 procent kapacity. Sauny mohou fungovat za podmínky vyhřátí na minimálně 80°C a bez využití krystalického ochlazování a ledových studní.

Pořadatelé kongresů a vzdělávacích akcí budou moci nově přivítat až 250 osob při zachování maximálně padesátiprocentní obsazenosti sálu, pěvecké sbory budou moci zkoušet či vystupovat až ve 30 lidech. Do podmínek, jak se prokázat při vstupu do restaurací atd., přidalo ministerstvo i národní certifikáty o provedeném očkování. 

Celý dokument v PDF: Mimořádné-opatření-omezení-maloobchodního-prodeje-a-služeb-s-účinností-od-31.-5.-2021.pdf

Zdroj: Vláda CZ, Media centrum - Aktuálně 28. 5. 2021, upraveno kráceno

Veškerá aktuální opatření jsou přehledně dostupná zde: COVID PORTÁL

Mnisterstvo zdravotnictví ČR: MIMOŘÁDNÁ A OCHRANNÁ OPATŘENÍ