Růžová ulice v centru města dostane nový kabát

IMG_5901.JPG Město Uherské Hradiště v letošním roce pokračuje v revitalizaci městské památkové zóny. Tentokrát je na řadě revitalizace veřejných uličních prostor v ulici Růžová, která tvoří frekventovanou spojnici mezi Havlíčkovou a Hradební ulicí.

Předmětem revitalizace bude rekonstrukce komunikace, která bude zahrnuta do pěší zóny, tedy bude řešena primárně pro chodce, pouze s příjezdem k nemovitostem pro zásobování ve vymezenou dobu.

V místě napojení na ulici Havlíčkovu na pravé straně vznikne zpevněná plocha pro umístění stojanů na kola. Na rekonstruované komunikaci z řezané dlažební kostky bude také vybudováno nové veřejné osvětlení, které zde v současné době úplně chybí.

„Stav komunikace už dlouhodobě není takový, jak by se u ulice v samém srdci města předpokládalo. Ačkoliv jsme čekali na vyhlášení vhodného dotačního projektu, nakonec jsme se rozhodli, že již nebudeme otálet a k rekonstrukci přistoupíme plně z vlastních prostředků,“ popisuje místostarosta Jaroslav Zatloukal. Město tak za revitalizaci zaplatí více jak 4,5 mil. Kč včetně DPH.

IMG_5907.JPG

Audio komentář pro novináře:

2021-08-03-starosta Ing. Stanislav Blaha - rekonstrukce Růžová 1.mp3
2021-08-03-starosta Ing. Stanislav Blaha - rekonstrukce Růžová 2.mp3

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Dagmar Vacková

T: 572 525 121
M: 605 203 073
E: Dagmar.Vackova@mesto-uh_cz