Sbírka byla rekordní, výtěžek dostala Diakonie

Sbírka 2016 Veřejná sbírka, kterou již tradičně v předvánočním období pořádalo město Uherské Hradiště, vynesla rekordní částku 21.577 korun. V roce 2016 se sbírka uskutečnila pro Diakonii ČCE – středisko CESTA, Uherské Hradiště.

"Touto cestou ještě jednou děkujeme všem, kdo do veřejné sbírky přispěli," vyjádřil se člen rady města Uherské Hradiště František Elfmark, který dne 11. ledna 2016 výtěžek sbírky předal ředitelce Diakonie – Střediska Cesta, Zuzaně Hoffmannové. "Výtěžek sbírky poputuje na kulturní a terapeutické činnosti pro klienty denního stacionáře, například na výlety, muzikoterapii, nebo třeba pořízení výtvarných potřeb," upřesnila Zuzana Hoffmannová.

Předcházející sbírka vynesla 17 tisíc korun, které putovaly do PETRKLÍČE, o.p.s, Azylového domu pro ženy a matky s dětmi. Ještě o rok dříve (2014) byl výtěžek sbírky ve výši 13.454,- předán Základní a Mateřské škola speciální v Uherském Hradišti. Dosud se nejvíce vybralo v roce 2010, šlo o 17.089,- korun.