Sklad humanitární pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny

IMG_8743.JPG Pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny je v Uherském Hradišti nyní lépe na dosah. Sklad humanitární pomoci se v tomto týdnu přesunul do atria Staré radnice v Prostřední ulici.

Ve spolupráci s městem Uherské Hradiště sklad provozuje Charita Uheské Hradiště.
Přicházet sem můžete vždy v úterý a v pátek od 14.00 do 17.00 hod. Potraviny, ošacení, potřeby pro hygienu a další si zde mohou vyzvednout jak občané Ukrajiny, tak sem materiální pomoc mohou přinést všichni, kdo chtějí přispět do sbírky pro utečence.
Do atria se dostanete buď z Františkánské ulice - průchodem domu, kde sídlí VZP, anebo z Prostřední ulice.
Aktuálně je možno přinést:
- trvanlivé potraviny vhodné k vaření (oleje, mouku, cukr, těstoviny, rýži apod.)
- masové konzervy
- Granko (rozpustné kakao)
- sladkosti pro děti
- dětské nápoje v balení 250 (krabička) a 500 ml (plast)
- kávu
- dětské pleny a jednorázové podložky pod batolata
- prací prášky v menším balení (ideálně gely)
Prosím, nenoste žádné oblečení.
Situace se stále vyvíjí, pokud by bylo pro příchozí uprchlíky zapotřebí něco dalšího, budeme zde informace aktualizovat.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty