Slavnostní přijetí hostů LFŠ 2016 II

Další, letos už druhou delegaci hostů 42. ročníku Letní filmové školy, přijal dne 28. července starosta města Uherské Hradiště, Stanislav Blaha, v obřadní síni radnice.

"Uherské Hradiště je na Letní filmovou škola hrdé a z vlastní zkušenosti vím, že přehlídka je v našem městě vysoce očekávanou událostí. Z filmového i z doprovodného programu si vybere opravdu každý. Je potěšující, že na Letní filmovou školu přijíždí do našeho města tisíce filmových nadšenců, ale s velkým povděkem kvituji také značný divácký zájem místních obyvatel, zejména při produkcích pod širým nebem," řekl ve svém proslovu k hostům starosta.

Radnici 28. července za doprovodu Radany Korené (ředitelky LFŠ), Ivy Hejlíčkové (programové ředitelky) a Jana Jílka (hlavního dramaturga) navštívili:

Julie Taymor – filmová (Frida, Titus, Across the Universe) a divadelní (Lví král Broadway) režisérka

Dr. Glen Creeber – Profesor na univerzitě Aberystwyth, publicista v oblasti filmu, televize a nových medií

Mgr. Anna Šabatová, Ph.D. - veřejná ochránkyně práv

Mgr. Art. Michael Žantovský – Výkonný ředitel Knihovny Václava Havla