Slavnostní přijetí hostů LFŠ 2021

5.JPG Hosty z řad filmových tvůrců, kteří přicestovali na 47. ročník Letní filmové školy, přijal dne 10. srpna v obřadní síni radnice starosta města Stanislav Blaha. Slavnostní akty přijetí hostů oblíbené filmové přehlídky již patří v Uherském Hradišti ke každoročním zvyklostem.

"Z původní přehlídky pro nadšence, Letní filmové školy, se léty stal dramaturgicky vysoce vyspělý, vyladěný a vyzrálý filmový festival, který se vždy může chlubit unikátním zaměřením a neopakovatelnou atmosférou," řekl starosta Stanislav Blaha.

V doprovodu vedení a organizačního týmu LFŠ na radnici zavítali herec a scénárista Zdeněk Svěrák, přední polský filmový střihač Jarosław Kamiński, slovinský režisér Olmo Omerzu a básník, spisovatel a hudebník Jáchym Topol.

3.JPG

Za léta svého působení v Uherském Hradišti se festival Letní filmová škola se již stal samozřejmou součástí letních kulturně-společenských akcí ve městě Uherské Hradiště. Jednu z největších filmových akcí na území České republiky každoročně navštíví několik tisíc diváků a ve světě filmového umění se festival těší velmi dobrému jménu.

-JP-