Slavnostní přijetí na radnici

V této rubrice naleznete fotografie z přijetí hostů na radnici a jiných významných událostí souvisejících s městem a městským úřadem. Kromě slavnostních přijetí v obřadní síni radnice jsou zde soustředěny zprávy a fotodokumentace významných návštěv v Uherském Hradišti, otevření nově zbudovaných architektonických objektů, odhalení památníků či soch, ze zlatých svateb a dalších významných okamžiků.

Archiv


Účastníci říjnové výzvy 10 000 kroků v průměru překonali každý den téměř 1 100 km

Přijetí Výzva 10 000 kroků (13).jpg Sto dvanáct účastníků z Uherského Hradiště a okolí se aktivně zapojilo do říjnové výzvy 10 000 kroků, dohromady nachodili za jeden měsíc přes 33 522 km. Ve středu 23. listopadu si ti nejúspěšnější z nich přišli pro gratulaci a ocenění do obřadní síně radnice, kde je přijal místostarosta Čestmír Bouda.

 

Výtvarníci Hradišťského plenéru zavítali na radnici

1.JPG Účastníky VIII. mezinárodního sympozia Hradišťský plenér přijal ve středu 10. srpna v obřadní síni radnice starosta města Stanislav Blaha. Sympozia se účastní osm výtvarníků z České republiky, Slovenska, Běloruska, Polska a Ukrajiny. Vyvrcholením celého malířského sympozia je slavnostní vernisáž, která se uskuteční v pátek 12. srpna v 17 hodin v Galerii Vladimíra Hrocha.

 

Starosta přivítal prvního letošního občánka města

3.JPG Jak se již v Uherském Hradišti stalo pěkným a oblíbeným zvykem, město každý rok na jaře slavnostně přivítá svého prvního občánka – tedy první dítě s trvalým pobytem v Uherském Hradišti narozené v tom kterém roce v místní porodnici.

 

Slavnostní přijetí hostů LFŠ 2021

5.JPG Hosty z řad filmových tvůrců, kteří přicestovali na 47. ročník Letní filmové školy, přijal dne 10. srpna v obřadní síni radnice starosta města Stanislav Blaha. Slavnostní akty přijetí hostů oblíbené filmové přehlídky již patří v Uherském Hradišti ke každoročním zvyklostem.

 

Holčičku, která se letos narodila jako první občánek města Uherské Hradiště, přivítal starosta.

IMG_5750.JPG Město Uherské Hradiště každoročně slavnostně vítá svého prvního občánka. Tím je první dítě s trvalým pobytem v Uherském Hradišti v daném roce, které se narodí v místní porodnici. Slavnostní přivítání bývá vždy na jaře, letos si však už druhý rok po sobě musel první občánek města na slavnostní přivítání počkat kvůli mimořádným opatřením až do června.

 

Slavnostní přijetí prvního občánka města v roce 2020

IMG_4683.JPG V Uherském Hradišti je hezkým zvykem, že město každoročně slavnostně přivítá svého prvního občánka – tedy první dítě s trvalým pobytem v Uherském Hradišti narozené v tom kterém roce v místní porodnici.

 

Studenti Megina-Gymnasium Mayen opět zavítali do Uherského Hradiště

IMG_0370.JPG Spolupráce škol Gymnázium Uherské Hradiště a Megina-Gymnasium Mayen pokračuje i v letošním roce. Školní výměnný program dává studentům možnost při práci na společném projektu získat nové přátele, znalosti a zkušenosti. Přispívá také k dalšímu rozvoji spolupráce mezi oběma školami a rozšiřuje poznání partnerských měst Mayenu a Uherského Hradiště. Studenty Megina-Gymnasium Mayen na radnici slavnostně přivítala 7. června 2018 členka Rady města - Blanka Rašticová.

 

Na radnici zavítali učitelé ZUŠ z Bánovců nad Bebravou

IMG_9335.JPG Učitele ze Základní umělecké školy Bánovce nad Bebravou a zástupkyni primátora Danu Švecovou přivítal v obřadní síni radnice v Uherském Hradišti dne 24. dubna místostarosta města Uherské Hradiště Ivo Frolec.

 

Prvního občánka města v roce 2018 přijal starosta

IMG_9024.JPG Čtyřiapadesát minut zbývalo do uplynutí prvního dne roku 2018, když se v uherskohradišťské porodnici narodila Anička Kristýnka Prokopová. Protože má trvalé bydliště v Uherském Hradišti, splnilo miminko podmínku stát se prvním občánkem města Uherské Hradiště v tomto roce. Maminku s miminkem, které doprovázela rodina, přijal v úterý 20. března starosta města Stanislav Blaha.

 

Tanečníci z Albánie ukázali krásu svých krojů

IMG_5794.JPG Albánský taneční soubor ARIAN PLAKU zavítal v pátek 8. září do obřadní síně uherskohradišťské radnice. Mladé tanečníky z města Drač, které uvidíme jako hosty i ve slavnostním průvodu na Slavnostech vína, přivítal na půdě Uherského Hradiště místostarosta Zdeněk Procházka.

 

Starosta přivítal prvního občánka roku 2017

1.JPG Nového občánka města, Lukáška Zálešáka, přivítal v úterý 28. března starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. První dítě roku 2017 s trvalým pobytem v Uherském Hradišti se narodilo dne 4. ledna ve 03:06 hodin v Uherskohradišťské nemocnici.

 

Starosta přijal hráče 1. FC Slovácko Francise Koné

Francis Koné perex K přátelskému setkání pozval v pátek 17. března starosta města Stanislav Blaha sympatického útočníka 1. FC Slovácko Francise Koné. Důvodem přijetí na radnici byl především hluboce lidský čin, kterým se fotbalista blýskl v únorovém duelu svého týmu s Bohemians Praha 1905.

 

Projekt EDISON má za cíl spojovat

Studenti z Číny, Ruska, Indonésie a Tchai-wanu navštívili Uherské Hradiště. Pozvala je Základní škola UNESCO, která se stala hostitelem mezinárodního projektu EDISON. V obřadní síni radnice přivítal v pondělí 6. února studenty i zástupce školy místostarosta Zdeněk Procházka.

 

Archiv