Slavnostní přijetí na radnici

V této rubrice naleznete fotografie z přijetí hostů na radnici a jiných významných událostí souvisejících s městem a městským úřadem. Kromě slavnostních přijetí v obřadní síni radnice jsou zde soustředěny zprávy a fotodokumentace významných návštěv v Uherském Hradišti, otevření nově zbudovaných architektonických objektů, odhalení památníků či soch, ze zlatých svateb a dalších významných okamžiků.

Archiv


Slavnostní přijetí prvního občánka města v roce 2020

IMG_4683.JPG V Uherském Hradišti je hezkým zvykem, že město každoročně slavnostně přivítá svého prvního občánka – tedy první dítě s trvalým pobytem v Uherském Hradišti narozené v tom kterém roce v místní porodnici.

 

Studenti Megina-Gymnasium Mayen opět zavítali do Uherského Hradiště

IMG_0370.JPG Spolupráce škol Gymnázium Uherské Hradiště a Megina-Gymnasium Mayen pokračuje i v letošním roce. Školní výměnný program dává studentům možnost při práci na společném projektu získat nové přátele, znalosti a zkušenosti. Přispívá také k dalšímu rozvoji spolupráce mezi oběma školami a rozšiřuje poznání partnerských měst Mayenu a Uherského Hradiště. Studenty Megina-Gymnasium Mayen na radnici slavnostně přivítala 7. června 2018 členka Rady města - Blanka Rašticová.

 

Na radnici zavítali učitelé ZUŠ z Bánovců nad Bebravou

IMG_9335.JPG Učitele ze Základní umělecké školy Bánovce nad Bebravou a zástupkyni primátora Danu Švecovou přivítal v obřadní síni radnice v Uherském Hradišti dne 24. dubna místostarosta města Uherské Hradiště Ivo Frolec.

 

Prvního občánka města v roce 2018 přijal starosta

IMG_9024.JPG Čtyřiapadesát minut zbývalo do uplynutí prvního dne roku 2018, když se v uherskohradišťské porodnici narodila Anička Kristýnka Prokopová. Protože má trvalé bydliště v Uherském Hradišti, splnilo miminko podmínku stát se prvním občánkem města Uherské Hradiště v tomto roce. Maminku s miminkem, které doprovázela rodina, přijal v úterý 20. března starosta města Stanislav Blaha.

 

Tanečníci z Albánie ukázali krásu svých krojů

IMG_5794.JPG Albánský taneční soubor ARIAN PLAKU zavítal v pátek 8. září do obřadní síně uherskohradišťské radnice. Mladé tanečníky z města Drač, které uvidíme jako hosty i ve slavnostním průvodu na Slavnostech vína, přivítal na půdě Uherského Hradiště místostarosta Zdeněk Procházka.

 

Starosta přivítal prvního občánka roku 2017

1.JPG Nového občánka města, Lukáška Zálešáka, přivítal v úterý 28. března starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. První dítě roku 2017 s trvalým pobytem v Uherském Hradišti se narodilo dne 4. ledna ve 03:06 hodin v Uherskohradišťské nemocnici.

 

Starosta přijal hráče 1. FC Slovácko Francise Koné

Francis Koné perex K přátelskému setkání pozval v pátek 17. března starosta města Stanislav Blaha sympatického útočníka 1. FC Slovácko Francise Koné. Důvodem přijetí na radnici byl především hluboce lidský čin, kterým se fotbalista blýskl v únorovém duelu svého týmu s Bohemians Praha 1905.

 

Projekt EDISON má za cíl spojovat

Studenti z Číny, Ruska, Indonésie a Tchai-wanu navštívili Uherské Hradiště. Pozvala je Základní škola UNESCO, která se stala hostitelem mezinárodního projektu EDISON. V obřadní síni radnice přivítal v pondělí 6. února studenty i zástupce školy místostarosta Zdeněk Procházka.

 

Archiv