Slovácké divadlo se na podzim bude pyšnit novým ozvučením

Slovácké divadlo.JPG V létě čeká Slovácké divadlo rekonstrukce audiovizuální technologie. Po dokončení se diváci dočkají mnohem lepšího zvuku v celém sále, specifické nároky budou při obnově zvukové techniky kladeny také na poslech herců a personálu divadla. Akce si vyžádá náklady 7,5 milionu korun, které poskytne město Uherské Hradiště ze svého rozpočtu.

Hlavní ozvučení hlediště vytvoří sada 9 reproboxů, která bude zavěšena před portálovou stěnou po obou stranách hlediště, vykrývací ozvučení bude umístěno pod stropem balkonu. Ozvučení samotného jeviště je navrženo prostřednictvím reproboxů a dvoupásmových pasivních reprosoustav. Kromě ozvučovacích sestav reproboxů budou prostory hlediště a jeviště vybaveny ruchovými mikrofony pro snímání a záznam celkového zvukového obrazu. Jádrem nově situované odbavovací režie je digitální mixážní konzole. Nově bude vybaveno také stanoviště inspicienta. Plošné ozvučení pak pokryje prostory budovy, foyer a šatny herců. Akce bude stát 7,5 milionu korun, které poskytne město ze svého rozpočtu. Odborníci na zvukovou techniku budou v divadle pracovat od konce června, hotovo by mělo být v závěru měsíce srpna.

„Poslední velké opravy se ve Slováckém divadle uskutečnily předloni. Nejen divadelní sál, ale i ostatní shromažďovací prostory divadla zdobí nové obklady, koberce či závěsy. Akce stála přes 4 miliony korun. Vloni byla za skoro 900 tisíc opravena vyhlídková terasa a nyní se zaměřujeme na audiovizuální techniku. Všechna místa divadla nebyla ozvučena úplně ideálně, navíc technika velmi rychle stárne. Proto věřím, že rekonstrukce bude velkým přínosem pro komfort diváků i pro samotný umělecký soubor, technicky by pak mělo jít o vysoký standard odpovídající dnešním požadavkům,“ sdělil starosta města Stanislav Blaha.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty