Slovo starosty

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019

_5MM0670_resize.jpg Vážení spoluobčané, v těchto dnech se na Masarykově náměstí opět rozsvítil vánoční strom a naše město začala naplňovat atmosféra blížících se Vánoc. Doufám, že také letos prozáří atmosféru adventu a Vánoc nejen mihotavá světélka vánoční výzdoby, ale hlavně pohoda, klid a dobro mezi lidmi.

 

Akce v Uherském Hradišti k 100. výročí vzniku republiky

Vážení spoluobčané, takzvaný osmičkový rok, který letos prožíváme, znamená pro Českou republiku množství oslavných a vzpomínkových akcí. Dnes bych vám chtěl přiblížit akce, které se v Uherském Hradišti váží k nejvýznamnějšímu z letošních výročí – 100 let od vzniku republiky v roce 1918.

 

V roce 2018 si připomínáme hradišťského rodáka J. A. Baťu

V tomto roce si město Uherské Hradiště připomíná 120. výročí narození svého nejslavnějšího rodáka – Jana Antonína Bati. U příležitosti výročí jeho narození je připravena řada akcí ve vybraných městech Zlínského kraje – ve Zlíně, Otrokovicích a samozřejmě také u nás, v Uherském Hradišti. V programu „11 dnů s J. A. Baťou" je už od 28. února 2018 v Uherském Hradišti připraveno hned několik setkání, která si budou připomínat nejenom jeho život, ale také odkaz, který nám zanechal. Celý projekt má název J. A. Baťa 120 a já jsem nad ním rád převzal společnou záštitu.

 

Rok 2018 je tady, ať je pro vás rokem šťastným!

Vážení spoluobčané, s příchodem roku 2018 přeji vám i vašim rodinám všechno dobré, mnoho úspěchů, štěstí a pohody. V průběhu celého loňského roku jsme dělali vše pro to, abychom nezklamali vaši důvěru a očekávání. A věřím, že po celý poslední rok tohoto volebního období budeme spolu s radou a zastupitelstvem města těmi, kdo povedou město zodpovědně a dobře.

 

Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

S příchodem měsíce prosince už pomaličku všechno spěje k Vánocům. Tu dobu, kdy se město vždy v podvečer rozzáří vánoční výzdobou, mám moc rád. A vždycky si přeji, aby v Uherském Hradišti byly přípravy na nejkrásnější svátky v roce pro všechny lidi krásným a šťastným časem.

 

Říjen - měsíc výročí města

Vážení občané, v měsíci říjnu máme hned několik důvodů, abychom se cítili slavnostně - je to výročí založení města i výročí vzniku Československé republiky.

 

Než se nadějeme je tady září

WP_20160910_09_34_56_Pro.jpg Ačkoliv bychom si všichni přáli, aby se v čase dovolených a prázdnin zastavil nebo aspoň zpomalil čas, nejde to a za pár dnů už budeme chystat aktovky školákům.

 

Přejeme vám hezké léto

IMG_2749.JPG Vážení občané, uplynulé dny a týdny byly bohaté na události. Dnem města a před tím také Nocí s Metodějem jsme oslavili 760. výročí od udělení městských práv, proběhl festival "Týká se to také tebe", poprvé v historii se město připojilo k Noci kostelů, lidovým tvůrcům jsme předali letošní Ceny Vladimíra Boučka. Je toho opravdu hodně a není dne, abyste ve městě nenašli něco zajímavého.

 

Letošní jaro je mimořádně bohaté na události

Starosta Ing. Stanislav Blaha se vyjadřuje k některým aktuálním událostem ve městě Uherském Hradišti