Slovo starosty

Přichází období klidu, míru a naděje

perex.JPG Vážení a milí občané, v letošním roce jsme v Uherském Hradišti kromě šťastných chvil prožili také složitější období, ve kterých jsme si všichni museli srovnat nejen myšlenky, ale také životní hodnoty, priority a své postoje.

 

Co do města přinesou podzimní měsíce?

uherske_hradiste_cyklo18_60_fotom-ark.jpg Milí obyvatelé Hradiště i návštěvníci našeho krásného města, užili jste si léto? U nás v Hradišti bylo krásné. Upřímně nevím, jestli raději vzpomínám na filmovku, jízdy po Moravě a Baťově kanálu, nebo západy slunce se skleničkou vína na zahrádkách hradišťských restaurací, kaváren nebo u místních vinařů.

 

Léto nám už klepe na dveře

IMG_E0232.JPG Milí spoluobčané, do našeho města se spolu s letním počasím začíná vracet i život. Zahrádky se plní, z hospod a restaurací se znovu ozývá cinkání příborů a sklenic a ožívat začínají i sportoviště. Tento ruch mi chyběl. Mám velkou radost z toho, že Hradiště znovu začíná vypadat tak, jak ho známe a máme rádi.

 

Cestu z pandemie vidím jen jednu

Obrázek1.jpg Vážení spoluobčané, vítám vás v novém roce a při čtení prvního Slova starosty, které v roce 2021 píšu. Do nového roku jsem vstupoval s optimismem. Zdálo se, že vakcína proti covidu je na dosah a očkování nic nebrání. Je polovina ledna, první pokusy o registraci do administrativního systému k očkování máme za sebou a můj optimismus se bohužel ukázal jako planý.

 

Šťastný nový rok!

PF 2021.png Vážení spoluobčané, vítám vás v novém roce! Přeji vám, ať ho prožijete ve zdraví, ať vás neopouští dobrá nálada a ať můžete být s těmi, na kterých vám záleží. Jestli nás totiž uplynulý rok něco naučil, je to fakt, že čas strávený s blízkými není samozřejmost.

 

Snaha pomáhat je obrovská, děkuji vám!

IMG_9223.JPG Slovo starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy k občanům.

 

Sdělení starosty města rodičům

IMG_9223.JPG Vážení rodiče, stále častěji se na nás obracíte s dotazy, jak zabezpečit malé děti rouškou či jinými prostředky ochrany před nákazou koronavirem, když město Uherské Hradiště zavedlo nařízení o nošení ochranných prostředků na veřejnosti. Plně chápeme, že přimět malé dítě strpět na obličeji roušku je velmi těžké.

 

Slovo starosty: Co pro nás znamená zákaz volného pohybu?

IMG_9223.JPG Vážení občané, od dnešního dne až do 24. března platí vládou vyhlášený Zákaz volného pohybu osob. Zde je několik zásadních otázek a odpovědí, co pro nás vlastně zákaz znamená.

 

Buďme zodpovědní a ohleduplní - slovo starosty města

IMG_2813.JPG Vážení občané, vývoj událostí při současné epidemiologické situaci v České republice výrazně promluvil také do dění v Uherském Hradišti.

 

Chcete v Uherském Hradišti Rákosníčkovo hřiště?

29_rakosnicek_hriste.jpg Do oprav, obnovy či výstavby dětských hřišť a sportovišť ve městě investujeme každý rok nemalé částky a jen v posledních dvou letech jsme zásadně vylepšili stav mnoha z nich. Nyní ale máme příležitost získat jedno dětské hřiště za půldruhého milionu korun úplně zadarmo.