Slovo starosty

Užijte si nejbarevnější dny v roce

001-uhd-N.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště, věřím, že si vychutnáváte nejbarevnější dny v roce a zároveň se vám vyhýbají podzimní nachlazení, kterých je všude plno. Stonat zrovna teď by byla škoda, protože Slovácko se nenudí ani na podzim a Uherské Hradiště jako jeho tlukoucí srdce už vůbec ne.

 

Jaké bude léto v Uherském Hradišti?

Koncert_Tomáš-Boček_Kopule-Hvězdy_Foto_Anna-Marie_Křížová_2138 (1).jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště, letní prázdniny jsou tady a já věřím, že si období dovolených, zábavy a odpočinku užijete, ať už vyrazíte kamkoliv do světa, nebo zůstanete doma.

 

Spolu s jarem přicházejí i dobré zprávy

_20_8034 - kopie.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště, předně doufám, že si všichni užíváte čím dál delší jarní dny a probouzející se přírodu všude kolem nás. Na následujících řádcích se vám pokusím přidat ještě více důvodů k radosti v rychlém shrnutí toho, co dobrého se v našem městě za poslední týdny událo a na co dalšího se společně můžeme těšit.

 

I v zimních a jarních měsících se v Uherském Hradišti je na co těšit

_20_7165.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště, doufám, že jste do roku 2023 vykročili tou pravou nohou! Přeji vám, abyste ho prožili ve zdraví, v pohodě, s těmi, které máte rádi a kteří mají rádi vás. Za více než pět desítek let, které jsem na tomto světě prožil, můžu totiž z vlastní zkušenosti říct - nic není více.

 

Co nás nyní i v následujících letech ve městě čeká?

_20_0113.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště, chtěl bych poděkovat všem, kdo jste přišli volit a spolurozhodli o tom, jak se naše město bude v dalších letech vyvíjet. Máme za sebou první zasedání zastupitelstva v novém složení. V nadcházejících týdnech budeme finalizovat programové prohlášení, abychom se sladili na detailech a další čtyři roky pak bez zádrhelů a zdlouhavých debat plnili jeden bod programu po druhém.

 

Městu se s létem vlila do žil svěží míza

_20_1834.jpg Milí obyvatelé Hradiště a návštěvníci našeho krásného města, Letní filmová škola brzy začne tepat městem, Slovácké slavnosti vína a otevřených památek klepou na dveře, ulice Prostřední a Mlýnská už voní novotou, jejich rekonstrukci dokončíme co nevidět.

 

Vydáme se za vámi do městských částí

prerex slsta.jpg Milí obyvatelé Hradiště a návštěvníci našeho krásného města, letošní rok se nese v duchu setkávání. Jak by taky ne, po dvou letech izolace! Vítáme nové občánky města, gratulujeme jubilantům. Oprášili jsme bicykly a hromadně jsme startovali Na kole vinohrady. A také jsme spolu s příchodem letošního krásného jara konečně odhodili i respirátory.

 

Jaro ve znamení pomoci Ukrajině i návratu k tradičním akcím

perex- kopie - kopie.jpg Milí návštěvníci webu města Uherské Hradiště, dnešní slova se mi nepíšou snadno. V hlavě mám, tak jako většina z vás, válku na Ukrajině. Děkuji vám všem, kdo jste přispěli finančními nebo věcnými dary do sbírky a pomohli tak lidem, kteří prchají před ruskou agresí. Není vás málo a málo není ani těch, kdo u nás na Slovácku přijali do svých domovů ty, kteří o něj přišli.

 

Ve městě nás i v letošním roce čekají velké věci

_20_7771 - kopie.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště a návštěvníci našeho krásného města, srdečně vás zdravím v novém roce 2022. Pevně věřím a doufám, že jste si závěr minulého roku užili v přítomnosti svých nejbližších a načerpali dostatek energie na všechny výzvy a cíle v novém roce.

 

Přichází období klidu, míru a naděje

perex.JPG Vážení a milí občané, v letošním roce jsme v Uherském Hradišti kromě šťastných chvil prožili také složitější období, ve kterých jsme si všichni museli srovnat nejen myšlenky, ale také životní hodnoty, priority a své postoje.

 

Co do města přinesou podzimní měsíce?

uherske_hradiste_cyklo18_60_fotom-ark.jpg Milí obyvatelé Hradiště i návštěvníci našeho krásného města, užili jste si léto? U nás v Hradišti bylo krásné. Upřímně nevím, jestli raději vzpomínám na filmovku, jízdy po Moravě a Baťově kanálu, nebo západy slunce se skleničkou vína na zahrádkách hradišťských restaurací, kaváren nebo u místních vinařů.

 

Léto nám už klepe na dveře

IMG_E0232.JPG Milí spoluobčané, do našeho města se spolu s letním počasím začíná vracet i život. Zahrádky se plní, z hospod a restaurací se znovu ozývá cinkání příborů a sklenic a ožívat začínají i sportoviště. Tento ruch mi chyběl. Mám velkou radost z toho, že Hradiště znovu začíná vypadat tak, jak ho známe a máme rádi.

 

Cestu z pandemie vidím jen jednu

Obrázek1.jpg Vážení spoluobčané, vítám vás v novém roce a při čtení prvního Slova starosty, které v roce 2021 píšu. Do nového roku jsem vstupoval s optimismem. Zdálo se, že vakcína proti covidu je na dosah a očkování nic nebrání. Je polovina ledna, první pokusy o registraci do administrativního systému k očkování máme za sebou a můj optimismus se bohužel ukázal jako planý.

 

Šťastný nový rok!

PF 2021.png Vážení spoluobčané, vítám vás v novém roce! Přeji vám, ať ho prožijete ve zdraví, ať vás neopouští dobrá nálada a ať můžete být s těmi, na kterých vám záleží. Jestli nás totiž uplynulý rok něco naučil, je to fakt, že čas strávený s blízkými není samozřejmost.