Spolu s jarem přicházejí i dobré zprávy

_20_8034 - kopie.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště, předně doufám, že si všichni užíváte čím dál delší jarní dny a probouzející se přírodu všude kolem nás. Na následujících řádcích se vám pokusím přidat ještě více důvodů k radosti v rychlém shrnutí toho, co dobrého se v našem městě za poslední týdny událo a na co dalšího se společně můžeme těšit.

S teplejšími dny se rychle blíží sezóna venkovních dětských hřišť. Věřím, že potěším všechny rodiče informací, že hřiště napříč městem na ni intenzivně připravujeme. Vyměňujeme písek ve všech pískovištích a opravujeme, co je potřeba. Například ve Štěpnicích si můžete užívat od března nově vybavené hřiště u nákupního centra a na Východě jsme hřiště u ZŠ Větrná doplnili o prvky pro mladší děti. Podobných menších či větších novinek bude po celém městě spousta a já už se těším na spokojené výrazy dětí, až je budou objevovat.

Zlepšení určitě ocení i motoristi. Opravujeme příjezdovou komunikaci do centra města na Palackého náměstí. A máme také závěrečnou zprávu projektu jednotného signálního plánu v souměstí Staré Město – Uherské Hradiště – Kunovice, jinými slovy nové „zelené vlny“ napříč všemi třemi městy. Výsledky vyznívají pozitivně a věřím, že je i pozitivně pocítíte při svých cestách. Momentálně také řešíme úpravu dopravního značení hned v několika lokalitách města. Cílem je především na sídlištích zamezit parkování dodávek, nákladních automobilů či odstavených karavanů.

Pokračujeme i v pracích na opravě chodníků v ulici Šafaříkova a stezky pro chodce a cyklisty v ulici Štefánikova. Obě ulice jsou vámi hojně využívané, a proto věřím, že jejich novou podobu a příjemnější pohyb po nich v jarních dnech oceníte. Stejně jako výsadbu okrasných květin, kterou jsme už tradičně přichystali napříč městem a budeme v ní i nadále pokračovat.

Užijte si Velikonoce a jarní čas u nás v Hradišti. Nejlépe ve společnosti vašich nejbližších a nejmilejších. Těším se na společná setkání, třeba na Velikonočním jarmarku v prvním dubnovém víkendu nebo na jedné z mnoha akcí připravovaných na Rochusu. Anebo taky za řídítky kol na symbolickém otevírání cyklostezek při akci Na kole vinohrady. Je z čeho vybírat – u nás už tradičně – a to je jen dobře!

Váš starosta

Stanislav Blaha