Sportovní areál Mojmír

Na sídlišti Mojmír v Uherském Hradišti je zbrusu nové sportoviště pro širokou veřejnost, které vzniklo komplexní přestavbou starých, již nevyhovujících sportovních ploch. Obyvatelé města se mohou těšit na fotbalové hřiště, atletický ovál se sektory skoku dalekého a vrhu koulí a dvě víceúčelová tartanová hřiště. Nově jsou zde vybudovány šatny, sociální zázemí pro sportovce, venkovní fitness, oplocení a v okolí sportovišť je vysazena nová zeleň.

pametni_deska.jpg

Záměr řeší rekonstrukci sportovního areálu, doplnění a rozšíření některých sportovních sektorů tak, aby jeho využití bylo ze sportovního hlediska v největší možné míře a areál z této pozice sloužil pro přístup veřejnosti.

Konkrétně se jedná o kompletní rekonstrukci atletické dráhy o 4 drahách s následnou pokládkou umělého sportovního povrchu typu tartan, využití plochy uvnitř oválu s povrchem tráva III. generace, rekonstrukce a přemístění skoku do dálky s využitím jedné dráhy atletického oválu a doskočištěm v obou směrech, dále pokládku umělého sportovního povrchu na stávající asfaltovou plochu dvou stávajících hřišť s multifunkčním využitím, doplnění o skok vysoký, vrh koulí a umístění venkovních posilovacích strojů.

Nově bylo vytvořeno zázemí sportovního areálu jako šatny, sociální zázemí včetně napojení na inženýrské sítě, vybudování parkoviště, plochy pro úschovnu kol a mopedů.

Součástí stavebních prací se stalo rovněž oplocení areálu, vybudování sedacích ploch a umístění mobiliáře, areálové orientační osvětlení, vybudování rozvodů sítí, zasakovacích objektů, komunikací a sadových úprav.

Akce stála 36 milionů korun s využitím dotace z MŠMT ve výši 15,9 milionu. Rekonstrukce sportoviště začala na podzim 2019 a trvala tři čtvrtě roku.

 

mojmir.jpg

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar městského architekta
Oddělení rozvoje města
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Mgr. Pavel Hubáček

T: 572 525 241
E: Pavel.Hubacek@mesto-uh_cz