Šromova ulice se brzy dočká nové dlažby a osvětlení

20180313_115829.jpg Město Uherské Hradiště se na začátku měsíce dubna pustí do komplexních oprav ulice Šromova nedaleko Masarykova náměstí.

Ulice bude kompletně předlážděna a to jak vozovka, tak také chodníky. Součástí stavby budou i nové rozvody veřejného osvětlení, instalace nových osvětlovacích těles a trubkování pro metropolitní datovou síť. V průběhu stavby budou v ulici po nezbytně nutnou dobu zavedena dopravní omezení, vjezd zásobování bude umožněn.  

„Šromova ulice je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. Nejprve jsme hledali dotační titul, abychom zařadili tuto ulici do bezbariérové trasy městem, ale později jsme uznali, že ulice je přece jen trochu bokem celé trasy protínající střed města a opravíme ji z vlastního rozpočtu," sdělil starosta města Stanislav Blaha s tím, že opravy zaslouží také ulice Prostřední a Mlýnská ve stejné lokalitě. "Nejsou technicky v dobrém stavu. Opravovat je budeme, ale postupně,“ řekl starosta.

Například mimořádně frekventovaná ulice Postřední se komplexních opravy dočkala naposledy v roce 1995. V poslední době zde byly vyměněny odpadkové koše a vloni byla ulice v celém rozsahu vyčištěna od žvýkaček. Lokální opravy zde probíhají podle potřeby.

20180313_115923.jpg

Ulice Šromova, Uherské Hradiště, foto: archiv města

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz