Starosta přijal hráče 1. FC Slovácko Francise Koné

Francis Koné perex K přátelskému setkání pozval v pátek 17. března starosta města Stanislav Blaha sympatického útočníka 1. FC Slovácko Francise Koné. Důvodem přijetí na radnici byl především hluboce lidský čin, kterým se fotbalista blýskl v únorovém duelu svého týmu s Bohemians Praha 1905.

"Prokázal jste ještě mnohem víc, než pouhý smysl pro fair play," sklonil se starosta před činem hráče, který v sobotu 25. února v zápase Slovácka s pražskými Bohemians poskytl zraněnému brankáři soupeře Martinu Berkovcovi bleskovou, život zachraňující pomoc. Přinejmenším jej včasným zákrokem uchránil před poškozením mozku, protože Berkovec měl po střetu s jiným hráčem zapadlý jazyk.
"V takové chvíli je nejenom sport, ale i všechno ostatní druhořadé; díky vám brankář Bohemians Praha Martin Berkovec žije a bez následků pokračuje v kariéře. Jste hrdina," prohlásil Blaha.

Francis Koné se podle světových médií neocitnul v roli záchranáře poprvé, zraněnému hráči měl podle dostupných zdrojů pomoci již počtvrté za svou dosavadní kariéru. O svém současném působišti se hráč vyjádřil s velkou úctou. "Už po prvních zápasech jsem věděl, že se mi Uherské Hradiště bude líbit," řekl Koné. 

Francis Koné


Francis Koné