Svátek fotbalu – McDonald´s Cup opět v Uherském Hradišti

McDonald´s Cup_1 (1).JPG Největší školní fotbalový turnaj v Česku, do kterého se každoročně zapojí desítky tisíc dětí z více než 2300 školních týmů, vyvrcholí na konci května na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Nezapomenutelný zážitek pro fotbalisty z prvního stupně základních škol – republikové finále 24. ročníku McDonald´s Cupu se uskuteční na Městském stadionu Miroslava Valenty ve dnech 29. – 30. května. 

McDonald's Cup je populární a oblíbený fotbalový turnaj, který malým sportovcům přináší mnoho radosti a sportovního nadšení. Turnaj se koná po celé zemi a dává dětem příležitost zapojit se aktivně do sportovního dění, zlepšit své fotbalové dovednosti a zažít tu pravou atmosféru velké sportovní soutěže. Letos poprvé se do turnaje mohou zapojit i malotřídní školy. Finále v Uherském Hradišti bude určitě mimořádnou událostí a zážitkem pro všechny účastníky.

Sportovní akce jako McDonald's Cup jsou důležité pro rozvoj sportovní kultury a zdravého životního stylu mezi dětmi a mládeží. A Uherské Hradiště, které je sportu zaslíbené, cítí jako hostitelské město velkou hrdost, že se letos opět stane dějištěm finálových klání na zeleném trávníku.

„Jsem rád, že právě Uherské Hradiště se po devíti letech opět stává místem, kde vyvrcholí letošní soutěže McDonald´s Cupu a kde z prostředí vítězů krajských kol vyjdou ti nejlepší fotbalisté základních škol České republiky. Vstup pro všechny fotbalové nadšence bude na stadion zdarma, proto věřím, že vytvoříme utkáním skvělou kulisu a svátek fotbalu bude v tyto dny i svátkem celého města,“ přivítal akci v srdci Slovácka starosta města Stanislav Blaha.

Po oba dny budou probíhat doprovodné soutěže, kde bude možné zahrát si o zajímavé ceny.

Game Zóna a doprovodný program Svátku fotbalu

Každý návštěvník finále McDonald´s Cupu si může vyzkoušet své sportovní dovednosti a vyhrát zajímavé ceny od společnosti McDonald’s a partnerů turnaje, kterými jsou PUMA, Sportisimo a Igráček.

Děti určitě zaujmou fotbalové aktivity, například budou mít možnost změřit si přesnost, rychlost a sílu svých kopů. Atraktivním prvkem bude zkouška gramotnosti na překážkové dráze společnosti Jipast. Bezpochyby zaujme i jedinečná autodráha společnosti Efko. Součástí Game zóny bude také kulturní program. Vystoupí zde místní skupina dětí Omladinka, sportovní akademie B2M z Ostrožské Nové Vsi a mistr světa v aerobiku, žák Základní školy Sportovní, Dominik Falta.

V rámci návštěvy Svátku fotbalu budou mít děti možnost vidět zákulisí přímého televizního přenosu O2 TV Sport a v populárním R-streamu Radiožurnálu Sport si vyzkouší práci sportovního komentátora.

Atraktivním doplňkem programu bude zápas týmu osobností a týmu McDonald’s. V týmu osobností se představí například Milan Petržela, Tomáš Hübschman, David Lafata, Zdeněk Grygera, Petr Švancara, Pavel Horváth, Veliče Šumulikoski, Roman Čechmánek, Andrea Stašková, Alena Pěčková, Barbora Růžičková, Jakub Kohák, Petr Kolečko, Přemek Forejt a další.

Slavnostní výkop tohoto utkání provede v úterý 30. května po obědě trenér 1. FC Slovácko Martin Svědík.

V rámci slavnostního nástupu 29. května 2023 přivítá děti v Uherského Hradišti kapitán týmu 1. FC Slovácko Michal Kadlec.

„Přijít fandit na jednotlivá utkání, zažít nevšední zážitky v rámci Game zóny, nebo se setkat se zajímavými fotbalovými osobnostmi mohou školní kolektivy se svými pedagogy, ale i široká veřejnost. Všichni jsou na tuto jedinečnou akci srdečně zváni. Vstup je zdarma,“ pozvala na Svátek fotbalu v Uherském Hradišti místostarostka města Marcela Čechová.  


McDonald´s Cup_1 (2).JPG

Foto: Žáci ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, vítězové loňského finále ve věkové skupině B


PROGRAM:

Svátek fotbalu Uherské Hradiště 29. - 30. 5. 2023

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

PONDĚLÍ 29. 5.

13:15                                    Slavnostní nástup týmů na hlavním stadionu

14:00 – 17:00                    Utkání v základních skupinách na hlavním a atletickém stadionu

14:00 – 18:00                     Game Zóna

17:00 – 18:00                     Utkání o umístění na hlavním stadionu a atletickém stadionu

ÚTERÝ 30. 5.

8:45 – 9:15                          Slavnostní nástup týmů na hlavním stadionu

9:30 – 12:50                       Utkání o umístění na hlavním a atletickém stadionu

9:30 – 13:30                       Game Zóna

10:00 – 15:25                     Živé vysílání Radiožurnálu Sport – R-stream

13:10 – 13:50                    Exhibiční zápas týmu osobností a týmu McDonald‘s

13:55                                    Přímý přenos O2TV Sport

14:05 – 15:25                     Finálová utkání turnaje

16:00                                     Slavnostní vyhlášení vítězů


McDonald’s Cup - Svátek fotbalu – omezení parkovacích ploch

V průběhu konání turnaje bude kolem městského fotbalového stadionu omezené parkování.

Zaparkovat ale můžete na parkovišti u zimního stadionu, na Zeleném či Studentském náměstí. Ve večerních hodinách bude parkoviště volně k dispozici pro širokou veřejnost bez omezení.

Termín: 

29. 5. 2023 od 6:00 do cca 17:00

30. 5. 2023 od 6:00 do cca 16:00

Uzavřená parkoviště:

  • parkoviště na náměstí Míru (u kina)
  • ulice od hlavní brány stadionu ke kinu Hvězda, včetně parkoviště u pivnice Krček

Upozornění: 

V časech od 7:00 do 8:00 bude možnost průjezdu parkovištěm za účelem obslužnosti Základní školy Sportovní (vysazení žáků) a během celého dne bude povolen průjezd autobusů přivážejících či odvážejících žáky Plavecké školy.


Snímek obrazovky 2023-04-24 v 15.51.01.png