Tady jsem doma, nakreslily děti

perex tady jsem.JPG Mezinárodní výtvarnou soutěž, ve které měly děti z partnerských měst Uherského Hradiště ztvárnit své rodné město, uspořádalo na jaře letošního roku město Uherské Hradiště ve spolupráci s DDM Šikula.

Video s ukázkami prací najdte zde, anglická verze: English version.

V soutěži s názvem Tady jsem doma se sešlo 85 obrázků z Uherského Hradiště, polského Krosna a maďarského Sárváru. Vyhodnoceny byly obrázky ve třech kategoriích: 6 – 8 let, 9 – 12 let  a 13 – 16 let.

Při volbě tématu pro soutěž dětí z partnerských měst vycházelo město ze skutečnosti, že téma domova je všem blízké. Pocit bezpečí a sounáležitosti se neodmyslitelně váže k regionu, kde děti žijí. Májí zde kamarády, rodiče, společné zážitky, zkrátka jsou zde doma.

Poslední dvě, takzvaná „Covidová“ léta, vzájemným akcím mezi partnerskými městy mnoho nepomohla, město proto ve vyhlášení soutěže jednu z aktivitu, které znovu nastartují vzájemné akce v příštích měsících a letech.

„V oblasti aktivit pro děti jsme s partnerskými městy byli vždy velmi aktivní. A obrázky, které nám děti zaslaly, jsou krásné a dojemné. Už samotné téma domova spojuje naše kultury. I když každé rodné místo je něčím jedinečné, v tom podstatném se neliší od těch ostatních. Každá tvorba, a tedy i ta dětská navíc vychází z tradic, které se předávají po mnohé generace a  to je na ní to nejcennější,“ zamyslel se nad soutěží starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Vyhodnoceny byly obrázky ve třech kategoriích:

1. kategorie: 6 – 8 let

• Dóra Berkes, 7 let, Sárvár