Také letos můžete přispět do předvánoční sbírky

předvánoční sbírka 2022 (2).jpg Charitativně zaměřenou veřejnou sbírku pořádá město každým rokem v předvánočním období již od roku 2003. Peníze, které se ve sbírce vyberou, jsou již tradičně předány některému ze sociálních zařízení či spolku nebo organizaci, které pečují o děti a mládež. V letošním roce se sbírka koná pro PETRKLÍČ, o.p.s., Azylový dům pro ženy a matky s dětmi.

Sbírku město zahájilo 25. listopadu a přispívat do ní budou moci občané i návštěvníci města až do 28. prosince.

Pokladnička je umístěna na Masarykově náměstí u dřevěného betlému. Výtěžek ze sbírky chce Perklíč využít na vybudování pokoje pro ženy v krizi.

předvánoční sbírka 2022 (1).jpg

Vloni byl výtěžek sbírky ve výši 55,5 tisíce korun předán Diakonii ČCE, středisku CESTA. Předloni vánoční sbírka vynesla takřka 60 tisíc korun, stejně jako o rok dříve. Dosud nejvyšší částku se ve veřejné vánoční sbírce podařilo vybrat v roce 2017, kdy občané do pokladniček věnovali na charitativní účely překvapivě vysokou částku 70 762 korun (výtěžek byl tenkrát předán Dětskému domovu v Uherském Hradišti).

Děkujeme za každý příspěvek!

-JP-