Také ve Véskách už mají hotové hřiště s moderními prvky

IMG_2223.JPG Komplexní obnova dětského hřiště se uskutečnila v minulých týdnech v ulici Padělky v části města Vésky. Město na hřiště nechalo umístit nové herní prvky za více než 800 tisíc korun.

Na rozdíl od trendů minulých let, kdy byla dětská hřiště řešena především pomocí herních prvků ze dřeva, využívá nyní město zejména herní prvky z bezúdržbových a odolných materiálů - konstrukční oceli a vysoce odolného polyetylenu HDPE.  Hřiště ve Véskách je určeno k uspokojení potřeb různých věkových skupin dětí.

„Pro ty úplně nejmenší děti jsou určeny pískoviště s plachtou, vahadlová houpačka a pérovací houpadlo. Pro děti od 3 do 6 let je určena herní sestava s klouzačkami a lanovými prvky a děti od 6 do 12 let zde mají k dispozici dvojhrazdu a multifunkční šplhací sestavu,“ vypočítal místostarosta města Čestmír Bouda.  Na hřišti je dále také trojhoupačka s hnízdem a kolotoč. Dopadovou plochu herních prvků tvoří kačírek.

Dětská hřiště a sportoviště jsou trvale v centru zájmu pozornosti občanů a podněty k opravám hřišť jsou velmi časté. „Opravám a úpravě dětských hřišť či sportovišť věnujeme tak intenzivně, jak nám to rozpočet dovolí. Jestli jsou někde ve městě v tomto směru mezery, určitě na ně dojde, jen nelze opravit všechna hřiště najednou,“ vyslovil se starosta města Stanislav Blaha s tím, že opravy hřišť jsou konzultovány s místními komisemi jednotlivých částí města.  Aktuálně město opravuje a vybavuje novými prvky další dvě dětská hřiště, a to v Sadech a na sídlišti Východ.  

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz