Těšte se na jaro! Přivítáme je Velikonočním jarmarkem.

Uherské Hradiště.jpg Město Uherské Hradiště připravilo na 31. března a 1. duben Velikonoční jarmark na Masarykově náměstí.

V Uherském Hradišti mají lidově laděné jarmarky značnou historickou tradici a ani letošní svátky jara se bez oblíbeného veselí spojeného s prodejem tradičního zboží a výrobků či regionálních specialit na Masarykově náměstí neobejdou. Po oba dny bude připraven také pěkný kulturní program, na své si přijdou jak příznivci folkloru či dechovky, tak také posluchači folku nebo country.  

Na letošním Velikonočním se představí na 150 řemeslníků zabývajících se tradiční lidovou a uměleckou výrobou z regionu, ale i z jiných koutů Moravy, Slezska, Čech i Slovenska. Své zboží a um předvedou vyhlášení mistři tradiční rukodělné výroby ocenění titulem ministra kultury Nositelé tradice lidových řemesel, mistři řemesla ocenění krajskými tituly či regionální Cenou Vladimíra Boučka. Část plochy bude patřit tvůrcům, kteří získali ochrannou známku Tradiční výrobek Slovácka. Na jarmarku se setkáme i se začínajícími řemeslníky, kteří navazují na poctivou řemeslnickou tradici. Návštěvníci také budou mít možnost ochutnat velikonoční gastronomické speciality.

Velikonoční jarmark začíná v sobotu 31. března v 8 hodin.

velik_zmen.jpg

Pozn:

Informace pro prodejce:

Jarmarky v Uherském Hradišti pro město Uherské Hradiště smluvně zajišťuje občanské sdružení Kunovjan. z.s.  http://www.oskunovjan.cz/

Ohledně pronájmu stánků na jarmarcích prosím kontaktujte:

Libor Habarta

jednatel sdružení

Tel: +420 775 084 333

e-mail: habarta.libor@seznam_cz

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz