Testování návštěv v ústavních zařízeních a antigenní testy pro samoplátce

olde.jpg Návštěvy klientů domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem a odlehčovacích služeb, které jsou na základě vládního opatření povinny se před zahájením návštěvy podrobit testování na koronavirus, se mohou nechat testovat na odběrových místech v nemocnicích Zlínského kraje.

Pro testování POC antigenními testy lze využít tato odběrová místa:

Zájemce o test se musí řídit aktuálními informacemi zveřejněnými na webových stránkách nemocnic (Antigenní testování pro pedagogy). K testování je nutné se dostavit v objednaném čase. Cena testu činí 350 korun. O výsledku testu bude vydáno potvrzení. V případě pozitivního výsledku je osoba povinná kontaktovat svého praktického lékaře o dalším návazném postupu.

Možnost podstoupit antigenní test mají ode dneška v nemocnicích Zlínského kraje i samoplátci

Nemocnice založené Zlínským krajem nabízí samoplátcům od středy 9. prosince 2020 možnost podstoupit antigenní test. O ten je zájem nejčastěji z důvodu návštěvy blízkých v domovech seniorů a dalších sociálních zařízeních. Test je možné podstoupit na určených odběrových místech nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži. Vždy je ale nutné se předem objednat přes internetový rezervační systém s výjimkou Uherskohradišťské nemocnice, kde se zájemci musí nahlásit předem telefonicky. Cena za antigenní test je 350 korun.

O výsledku antigenního testu bude vydáno potvrzení. V případě pozitivního výsledku bude testovaný člověk povinen kontaktovat svého praktického lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu, v některých případech podstoupí rovnou na odběrovém místě odběry vzorků na testování pomocí laboratorní metody PCR.

Povinnost zaplatit za antigenní test budou mít samoplátci pouze do 18. prosince, kdy bude celostátně spuštěno testování antigenními testy pro veřejnost, které bude hrazeno zdravotními pojišťovnami stejně, jako je tomu nyní u pedagogů.

Rezervaci termínu pro antigenní testování mohou samoplátci provést prostřednictvím odkazů:

• Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a.s. - https://www.kntb.cz/odberove-misto

• Kroměřížská nemocnice - https://www.nem-km.cz/covid-19-odbery-infolinka-737-859-933-po-pa-8-15

• Uherskohradišťská nemocnice a.s. - telefon pro objednání 724 631 022

• Vsetínská nemocnice a.s. - https://nemocnice-vs.cz/pracoviste/oddeleni/ambulantni-oddeleni/odberove-centrum-covid-19/

Případné konkrétní dotazy mohou samoplátci směřovat na uvedená odběrová místa. Obecně dotazy, podněty, problémy k testování je možné stále zasílat na covidsoc@kr-zlinsky_cz.

Zdroj: Zlínský kraj, nemocnice Zlínského kraje