U parku Smetanovy sady bude nová zastávka autobusu

zastávka.jpg Další novou zastávku autobusu s přístřeškem pro cestující postaví město Uherské Hradiště na třídě Maršála Malinovského, u Smetanových sadů. Stavět se začne v červenci a hotová bude do konce roku. Vybudování zastávky včetně nového zastávkového zálivu a přeložky stožáru veřejného osvětlení bude stát 3,1 milionu korun.

Zastávka bude vybudována v blízkosti křižovatky třídy Maršála Malinovského a ulice U Stadionu. Řeší se tím zejména přesun stávající, z hlediska bezpečnosti silničního provozu nevhodně řešené zastávky na třídě Maršála Malinovského v blízkosti křižovatky s ulicí B. Němcové a ulicí Rostislavova, a to ve směru od Kunovic – do Uherského Hradiště.

Dalším z důvodů, proč město zastávku přesunuje blíže ke Smetanovým sadům, je také její širší využití - budou ji využívat nejen stávající linky MHD řešící dopravní obslužnost Mařatic, Sadů, Vések a Míkovic, ale nově také linky jedoucí ze Štěpnic a centra města.

Zastávka bude umístěna v těsném sousedství s oplocením parku Smetanovy sady. Nový zastávkový pruh bude vybudován mimo komunikaci I/55. Součástí stavby jsou také zemní práce pro provedení přeložky slaboproudých sítí, včetně terénních úprav a zadláždění.

Výstavba nových autobusových zastávek je součástí naplňování cílů rozsáhlé koncepce veřejné dopravy v celém souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice z roku 2017. Vloni byly vystavěny nové autobusové zastávky ve Staré Tenici, další vznikly ještě před tím u vlakového nádraží, u městské tržnice, či u hřbitova v Mařaticích. V projekční přípravě je výstavba zastávek na ulici Sokolovské, Svatojiřském nábřeží a v Rybárnách.

-JP-

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz