Uherské Hradiště desinfikuje

IMG_9979.JPG Město Uherské Hradiště již několik dní desinfikuje zastávky MHD i vybrané lavičky na nejfrekventovanějších místech. Cílem je snižování rizika přenosu nákazy novým typem koronaviru.

Lavičky město desinfikuje na Masarykově, Mariánském i Palackého náměstí a na prostranství u OD Centrum, dále také na náměstí Míru a v ulici Sportovní. Do zvýšené hygienické údržby jsou dále zařazeny vybrané lavičky na ulici J. E. Purkyně, ulici Husova a ve Štěpnicích od nákupního centra po domov pro seniory.

„I přes to, že stále platí zákaz volného pohybu osob, a do důsledku vzato by nikdo neměl na lavičkách ve městě posedávat, jsme se rozhodli lavičky na nejfrekventovanějších místech desinfikovat. V týdenním harmonogramu desinfekcí jsou také zastávky MHD,“ potvrdil starosta města Stanislav Blaha s tím, že není vyloučeno, že do desinfekce budou postupně zařazeny i další lavičky ve městě, například ty nejfrekventovanější ve Smetanových sadech. Po zrušení omezení volného pohybu osob ve veřejném prostoru město počítá s plošnou dezinfekcí všech laviček ve městě. Nyní však zákaz stále platí, proto město žádá občany, zejména seniory, aby se pokud možno zdržovali venku co možná nejméně.

Uherskohradišťsko je ve výskytu potvrzených případů nákazy novým koronavirem na smutném prvním místě ve Zlínském kraji, přičemž na okres Uherské Hradiště připadá více než polovina pozitivně testovaných. „Aspoň tady ve městě chceme tedy občany chránit, jak to jen jde,“ uzavřel starosta Blaha.

-JP-

IMG_9978.JPG

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Radek Chybík

T: 572 525 370
M: 605 203 088
E: Radek.Chybik@mesto-uh_cz