Ukliďme svět! Ukliďme Česko! Ukliďme si v Uherském Hradišti!

4150846_uklidme.jpg I letos plánuje Informační centrum pro mládež vyrazit do boje s nepořádkem! Cílem je uklidit nepořádek v našem okolí a nelegálně vzniklé černé skládky.

Všude se povalují jednorázové roušky, respirátory, rukavice a další předměty. Spousta z těchto
věcí by měla především chránit naše zdraví, ale musí zároveň ničit životní prostředí? Pojďme s tím něco udělat!

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Do boje proti nepořádku se pravidelně zapojuje i město Uherské Hradiště a Sběrné suroviny UH. Důležitou součástí toho všeho jsou dobrovolníci, kteří se nebojí a odhodlaně berou do ruky pytle na odpad.

Tento rok to bude trošku jiné vzledem k aktuálně platným opatřením, proto na vybraném místě vytvoříme takzvaný „Pytlomat“, kde si dobrovolníci můžou vyzvednout pytel na úklid. Na jednoduché mapce s popisem je patrné, kde je nejvíce potřeba uklidit a kde lze zanechat sesbíraný odpad.

Letos pojedeme podle hesla každý sám, ale přitom spolu. Akce je naplánována na 10. a 11. dubna a všechny potřebné informace včas budou zveřejněny na webu www.najdicestu.cz. Přidáte se?

UMÍSTĚNÍ PYTLOMATŮ:

Mařatice – Východ
• ul. Lomená – dětské hřiště u ZŠ Východ
• ul. Na Hraničkách – dětské hřiště
• ul. Pplk. Vladimíra Štěrby – dětské hřiště
• ul. 28. října – u „studánky“
• sídliště Na Rybníku – u dětského hřiště
Štěpnice
• ul. Štěpnická - u Masára

MÍSTO ODLOŽENÍ ODPADU:

Mařatice - Východ
• Sadová (křižovatka s ul. Derflanskou)