Únor 2016

Přehled zajímavých událostí, které se udály v rámci činnosti městské policie v měsíci únoru 2016.

Dne 5.2.2016 v 16:30 hod. bylo přijato telefonické oznámení o ležícím muži na vozovce v ul. Otakarova. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o muže z UH (62 let), jehož silná podnapilost mu nedovolovala ani stát na vlastních nohách. Navíc se v přítomnosti strážníků ještě i řádně pomočil , což je utvrdilo v rozhodnutí převést jej k vystřízlivění na záchytku do Kroměříže. Tam byl také ihned po prohlédnutí přivolaným lékařem strážníky převezen.

 

Dne 6.2.2016 v 18:24 hod. bylo městskou policií přijato telefonické oznámení lékařského personálu interního oddělení o útěku pacientky (20 let) z uvedeného oddělení. Stejné oznámení přijalo i operační středisko Policie ČR, jejíž hlídce se v součinnosti s městskou policií a jejím kamerovým systémem podařilo hledanou dívku zadržet za necelou hodinu v centru města a následně jej předat zpět na internu zdejší nemocnice.

 

Kouření a odhození nedopalku na hřišti ZŠ Za Alejí se vymstilo dne 6.1.2016 ve 21:10 hod. 18-ti letému mladíkovi z UH. Jeho počínaní si všimli strážníci, kteří mladíka za jeho počínání „odměnili“ blokovou pokutou.

 

Dne 10.2.2016 v 03:30 hod. bylo přijato telefonické oznámení obsluhujícího personálu jednoho ze zdejších barů, jež se týkalo hosta, který nechtěl opustit bar po ukončení provozní doby. Hlídka na místě zjistila, že muž nejevil známky podnapilosti a usoudili, že zřejmě trpí duševní chorobou, a to i z toho důvodu, že špatně artikuloval a neustále se snažil vysvléct donaha. Na místo byla proto přivolána i Rychlá záchr. služba, jejíž lékař za pomoci strážníků aplikoval muži injekcí uklidňující prostředek, po čemž byl muž následně za asistence strážníků sanitou převezen do zdejší nemocnice.

 

Dne 14.2.2016 v 17:24 hod. se v jednom ze supermarketů v centru města odehrála krádež zboží, která by za normálních okolností jevila známky přestupku. Její pachatelka, žena (32 let) z Kroměříže, byla však v posledních dvou letech za podobnou činnost již potrestána soudem, a tak se rázem stala podezřelou z trestného činu krádeže, za což byla předána do rukou Policie ČR.