Únor 2017

Přehled zajímavých událostí, které se udály v rámci činnosti městské policie v měsíci únoru 2017.

3.2.2017, 19:26 hod., sídl. Na Rybníku
Prostřednictvím tísňové linky oznámila 45-letá žena z UH, že se pokouší dozvonit na svoji matku (80 let) u jejího bytu. Ta však na zvonění nereagovala, stejně jako na zvonění telefonu, jehož zvuk byl slyšet z bytu. Dle sousedů byla matka oznamovatelky viděna naposled v dopoledních hodinách téhož dne, proto pojala podezření, že se její matce mohlo něco stát. Po zvážení okolností a domluvě s oznamovatelkou strážníci rozhodli o násilném otevření bytu. Na místo byly proto přivolány i hasiči a rovněž RZS. Po jejich příjezdu se ovšem na místo dostavila i samotná matka oznamovatelky, která byla po celou dobu na návštěvě u přátel ve vedlejším vchodě.

4.2.2017, 21:36 hod., ul. Šafaříkova
Bylo přijato telefonické oznámení o ležící a spící ženě u popelnice jednoho z bytových domů na ul. Šafaříkova. Hlídka po příjezdu zjistila, že žena si na onom místě „ustlala“ z důvodu silnější podnapilosti. Po jejím probuzení se zjistilo, že bydlí v přilehlém domě se svým druhem, kterému strážníci ženu předali do své péče.

9. 2. 2017, 18:55 hod., ul. Konečná- sídl. Východ
Bylo přijato telefonické oznámení jednoho z obyvatel sídl. Východ o valícím se dýmu zpod střechy jedné z budov v areálu bývalé konírny. Strážníci vyjeli ihned na místo a zjistili, že dým se valí zpod střechy po celé její délce. Navíc i samotná budova byla celá zaplněna kouřem. Po chvilce začali šlehat plameny z jednoho z otvorů ve střeše, a proto byli na místo ihned přivoláni hasiči, kteří požár v budově cca po hodině uhasili. Kdo požár založil, se objasnit nepodařilo, ale protože se uvedené místo stává často útočištěm bezdomovců, je pravděpodobné, že jej založil (zřejmě neúmyslně) některý z nich. 

21. 2. 2017, 17:35 hod. Tř. Malinovského
Obsluhou MKDS byl spatřen podnapilý muž, který při vycházení z Restaurace „U Vaška“ na Tř. Malinovského (u hlavní křižovatky) upadl a poranil se na hlavě. Na místo byla vyslána hlídka MP a současně i RZS, která po příjezdu muži (62 let) ránu ošetřila a převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. 

22. 2. 2017, 10:10 hod., Masarykovo náměstí
Na služebnu se osobně dostavili dvě ženy z Uherskohradišťska (29 a 43 let), které nalezli na Masarykově náměstí obálku s finanční hotovostí 9100,-Kč. Tu se pochopitelně ihned rozhodli odevzdat na služebnu městské policie. Že jsou mezi námi ještě naštěstí i poctiví lidé, jsou obě ženy toho jasným důkazem a zaslouží si opravdu uznání a poděkování. Nalezena obálka byla následně předána na oddělení ztrát a nálezů. 

22. 2. 2017, 22:30 hod., ul. Města Mayen
Obsluhou MKDS zjištěn ležící muž v prostoru nákupních vozíků u supermarketu Kaufland. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Strážníci u něj provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s výsledkem 3,1 promile, a proto rozhodli, že bude rozumnější, když si muž místo venku na asfaltu poleží raději v teple kroměřížské záchytky, kam byl také po lékařské prohlídce převezen. 

27. 2. 2017, 14:00 hod., ul. Protzkarova
A opět jeden poctivý nálezce. Tím je muž (32 let) z Uh. Ostrohu, který pod lavičkou v ul. Protzkarova nalezl bankovku v hodnotě 500 Kč. Tu následně odevzdal na služebnu MP, za což mu právem patří poděkování.