Úspěch uherskohradišťské Knihovny B. B. Buchlovana

01.jpg Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana získala 3. místo v soutěži o nejlepší Městskou knihovnu roku 2021. Slavnostní ocenění knihoven v proběhlo ve čtvrtek 12. října v Zrcadlové kapli pražského Klementina, kde ředitel Knihovny B. B. Buchlovana, Radovan Jančář, převzal čestné uznání z rukou ministra kultury ČR Lubomíra Zaorálka. Již 12. ročník soutěže o nejlepší Městskou knihovnu vypsal Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP).

Republikovým vítězem se stala Městská knihovna Semily, druhá skončila Knihovna Karla Dvořáčka z Vyškova. V silné konkurenci zůstaly za uherskohradišťskou knihovnou např. knihovny z Ostravy, Prostějova nebo Strakonic.
Městskou knihovnou roku se Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana Uherské Hradiště již jednou stala, a to v roce 2012.
„Od našeho vítězství uběhlo již devět let a téměř vždy jsme byli finalisty a letos máme pomyslný bronz. Ocenění má váhu také proto, že komise, která rozhoduje je složena z erudovaných odborníků knihovnické profese. Děkuji našemu zřizovateli, městu Uherské Hradiště, za vytváření velmi dobrých podmínek pro naši činnost a také svým kolegyním a kolegům. A třetí místo v republice patří všem našim čtenářům a návštěvníkům, protože je to i jejich zásluha. Bez nich bychom byli pouhým skladištěm knih,“ okomentoval úspěch knihovny její ředitel Radovan Jančář.

IMG_0478.jpg