V akci Do práce na kole 2022 získalo Uherské Hradiště titul Cykloskokan

Nové stojany na kola.JPG Titul Cykloskokan Do práce na kole 2022 vyhlašoval spolek AutoMat letos poprvé a jedná se o ocenění udělené na základě hodnocení účastníků Květnové výzvy Do práce na kole. Ti posuzovali např. aktuální rozvoj cyklistické infrastruktury ve městě a její provázanost a komplexní přístup vedení města k bezpečnosti cyklistů a pěších.

Faktorů, které ovlivňovaly rozhodování o historicky prvním držiteli titulu Cykloskokan roku jsou zejména reakce města na měnící se potřeby obyvatel a jejich požadavků na veřejný prostor, souvisejících především s udržitelnou mobilitou a klimatickou změnou, důraz na bezpečnou infrastrukturu pro všechny účastníky provozu a strategické plánování při budování nové infrastruktury.

„Na budování příjemného města pro všechny se soustředíme dlouhodobě. O to víc nás těší, že si toho naši obyvatelé a obyvatelky všímají. V loňském roce jsme realizovali např. volnočasový spot podél cyklotras, letos jsme v nově rekonstruovaných ulicích doplnili městský mobiliář, a to také stojany na kola, v plánu je i rozsáhlá rekonstrukce Masarykova náměstí, která počítá i s vodními prvky a novým sjednoceným městským mobiliářem včetně cyklostojanů,” řekl starosta města Stanislav Blaha.


Přejímání titulu Cykloskokan 2022.JPG


Bezpečnost cyklistů, chodců, ale také bezbariérovost veřejných prostor a možnost pohodlně kombinovat jednotlivé způsoby dopravy jsou v Uherském Hradišti jedny z nejdůležitějších priorit. Se Správou železnic, která ve městě chystá rozšíření železničního koridoru, jedná radnice o zajištění mimoúrovňového křížení železniční, cyklistické a automobilové dopravy pro větší bezpečnost a pohodlí všech účastníků nejen městského, ale i meziměstského provozu. Velmi oblíbeným dopravním prostředkem se ve městě stala sdílená kola, které mohou obyvatelé a obyvatelky využívat prvních 15 minut na účet města. Město má ale také připravený zcela nový a efektivnější systém fungování městské hromadné dopravy, aby lidem pohyb po městě co nejvíce zjednodušilo. Pro větší komfort cyklistů nainstalovalo město v uplynulých letech na hlavních cyklotepnách také tzv. Stojany pro cyklistovu duši, neboli servisní stojany.

„Velmi oblíbeným dopravním prostředkem se u nás stala sdílená kola, které mohou obyvatelé a obyvatelky využívat prvních 15 minut na účet města. To nám určitě pomáhá snižovat počet aut v ulicích. Když se podíváme na záměry pro následující roky, vidíme, že investice do cyklostezek a cyklotrasy mezi budoucími investicemi jednoznačně dominují. Máme ale také připravený zcela nový a efektivnější systém fungování městské hromadné dopravy, abychom lidem pohyb po městě co nejvíce zjednodušili,” říká místostarosta města Jaroslav Zatloukal.


Cykloskokan Do práce na kole 2022.JPG


Cyklistika je Uherském Hradišti běžným a hojně využívaným způsobem dopravy, výzvy Do práce na kole se místní obyvatelé a obyvatelky účastní pravidelně a na možnost rekreační cyklistiky láká město i turisty včetně zahraničních.

s využitím tiskové zprávy spolku AutoMat

-JP-