V loňském roce přibylo v Uherském Hradišti svateb

svatební_kytice_ilustr..jpg V roce 2022 zaznamenal matriční úřad Uherské Hradiště celkem 133 svateb, což je nárůst počtu svateb zhruba o jednu třetinu oproti předchozímu roku.

Znamená to, že po určitém útlumu způsobeném koronavirovou pandemií se zájem o svatby opět zvýšil. Braly se páry všech věkových kategorií. Nezanedbatelnou část tvořily páry, které spolu žily několik let, ale i páry, které se braly opětovně. Na zvýšení počtu svateb se částečně podepsali i státní občané Ukrajiny, kteří se ve správním obvodu Uherské Hradiště zdržují.

Jako každoročně byly nejvíce žádány svatby v měsících červen až září. V těchto měsících jsou oblíbené sňatky ve venkovních prostorech, kde mají snoubenci zpravidla obřad i následující hostinu, popřípadě zajištěno i ubytování.

Oproti minulým letům jsme v minulém roce opět zaznamenali zvýšený zájem o svatby s větším počtem hostů (50-100 osob).  Tyto svatby se zpravidla konají ve venkovních prostorech. Mírný nárůst by také u církevních obřadů.

Nová či netradiční místa pro uzavření manželství snoubenci vloni nevyhledávali.  K již už zaužívaným místům patří například Amfík Bukovina, kaple Sv. Rocha, Skanzen Rochus, Hotel Koníček a Wellness centrum Balnearia.

V Uherském Hradišti se v průběhu roku konají také svatby jubilejní, mají-li o to manželské páry zájem. V roce 2022 byly 4 jubilejní svatby, z toho 3 diamantové (60 let) a 1 kamenná (65 let).

Městský úřad Uherské Hradiště vyřizuje žádosti snoubenců o občanský sňatek nebo církevní sňatek ve správním obvodu města Uherské Hradiště, tj. v Uherském Hradišti a částech Mařatice, Jarošov, Rybárny, Vésky, Sady a Míkovice a v obcích Podolí a Popovice. Veškeré informace ohledně uzavření manželství jsou dostupné ZDE. V případě zájmu o jubilejní svatbu mohou manželé oslovit útvar kanceláře starosty, kontakt na referentku ZDE

-JP-

úvodní foto ilustr.