V parku Za Plotem vznikne další městské workoutové hřiště

Výstřižek.JPG Za oblíbeným cvičením ve venkovní „posilovně“, takzvaným workoutem, budou moci lidé v Uherském Hradišti chodit také do parku Za Plotem v areálu bývalých kasáren. Kousek za střeleckou zdí vyroste v červenci sestava bradel, hrazd, lavic, žebřin a žebříků, na kterých se dají provádět nejrůznější cviky využívající především váhy vlastního těla.

Nové workoutové hřiště za více než 650 tisíc korun zde postaví město Uherské Hradiště společně s generálním partnerem projektu, kterým je společnost Kaufland Česká republika. Obchodní řetězec podporuje aktivní životní styl a ve všech místech, kde působí, chce být dobrým sousedem.

Multifunkční cvičební sestava bude osazena do dopadové červenobílé plochy z lité pryže o celkové výměře 76 metrů čtverečních. „Po workoutovém hřišti ve Smetanových sadech u Slovácké búdy a v ulici Za Alejí bude workoutové hřiště v parku Za Plotem třetím veřejným hřištěm tohoto typu v Uherském Hradišti. Na jeho otevření se příznivci sportu mohou těšit už začátkem srpna,“ upřesňuje Stanislav Blaha, starosta města.

Hřiště nevyužívají pouze aktivní jednotlivci, ale jako vhodný tréninkový doplněk je navštěvují i školy a organizované kluby a spolky. Workout je moderní sportovní aktivita zejména pro rozvoj síly a vytrvalosti. Cvičení, které využívá zejména váhy vlastního těla, zahrnuje různé cviky na hrazdě, bradlech, žebřinách, horizontálních žebřících a jiných konstrukcích.

workout_za_plotem.jpg

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Dagmar Vacková

T: 572 525 121
M: 605 203 073
E: Dagmar.Vackova@mesto-uh_cz